1. 1.
    aslı "karısının açık ve dar giyinmesine ses çıkarmayan erkek" olan, karısının orasını burasını yabancı erkeklerin görmesinden, aynı erkeklerin karısının arkasından uzun uzun bakıp aralarında gülüşerek konuşmasından (ki bu konuşmalar tahmin edilebileceği gibi memleket meseleleri değil, "of be bu hatunu nasıl yerdim, süt, kaymak mübarek" babında abazan diyaloglarıdır) rahatsız olmayan mezhebi geniş erkek. sopayla girişilesi, soyu imha edilesi erkektir.
    21 -38 ... gmail notifier
  2. 2.
    (bkz: elalemin karısına kızına bakan şerefsiz)
    33 -7 ... zaknafien
  3. 3.
    (bkz: godoş)
    15 -19 ... kel kör kirpi
  4. 4.
    bağcının bağı soyulmuş da hırsızın * * * hiç mi suçu yokmuş acaba?

o değil de -

(bkz: soluduğunuzun hava olduğunu mu sanıyorsunuz)

edit: sözüm ne soluduğunu bilmeyenlere. oksijen tüketen tüm arkadaşlardan -yanlış anlaşılmaya mahal verdiğim için- özür dilerim.
    18 -6 ... chazsmyr dhuunyl
  5. 5.
    terbiyesiz erkektir. halbuse baksa başındaki adamlara, azıcık onları örnek alsa, azıcık först leydilerimize baksa çözülecektir sorun. çık çık.. ayıplıyoruz. hayır bu adam bi de karısıyla sevişir. çok ayıp çoook..

(#1568342)
    11 -3 ... s o t
  6. 6.
    karısının açık giyinmesine ses çıkarmayan erkek yoktur. hiç yapmasa yüzünü asar. eğer bunu da yapmıyorsa erkek denir mi bilmem ben.
    9 -17 ... esprimakinasi
  7. 7.
    bin parçaya bölünesi, parçaları taksim'de sallandırılasıdır(!). Karısına bakan birbirinden namuslu güzide yurdum delikalılarının aklına giren kadın da yarısına kadar gömülerek taşlanasıdır. Böylece hedeflere ulaşılmış, sözüm meclisten(!)dışarı merhamet ve hoşgörüyü en iyi şekilde temsil ve ihtiva eden insancık kardeşlerimizin arzuları yerine getirilmiş olunur.
    18 -4 ... insaneti
  8. 8.
    şahsın bünyesinde barındırdığı açıklık kavramını aşmadığından dolayı yapılan sessiz kalma eylemidir.

Eğer ki kişinin zihninde barındırdığı açıklık kavramını aşıyor ve ses çıkarmıyor hatta sözlü uyardıda bile bulunmuyor ise sanırım ki bu kişilik karısını pek umursamıyordur.

diğer bir seçeneğimiz ise pezevenk olma olasılığıdır.
    1 -1 ... mhrky
  9. 9.
    (bkz: beyim bilmez ben bilirim)
    5 -1 ... dellendirmeyin
  10. 10.
    ses yerine başka bir şey çıkaran erkektir. eğer hiçbir şey çıkarmıyorsa erkek olmayabilir. dikkattir.
    5 -7 ... pafküf