1. 1.
  türk erkeğidir. sensin, benim, biziz.. ulan bırak çalışsın, neyini kıskanıyorsun ? sanki italyan hatunuyla evlenmişsin. kimse bakmaz zaten senin karına.
  2 -10 ... fidelio
 2. 2.
  bekardır...
  1 -4 ... windofchange
 3. 3.
  maganda olması muhtemeldir.
  -1 ... hebelehubelehebelehubele
 4. 4.
  eşine kıyamayan erkek olma ihtimali vardır.
  2 -1 ... sadberk
 5. 5.
  (bkz: karısını köpek gibi çalıştıran erkek modeli)
  1 -1 ... gozgozgoztepe
 6. 6.
  eşinin ekonomik bağımsızlığından korkan ödlek ötesi erkektir. hala daha böyle düşünüldüğünü bilmek insanı karamsarlığa itmektedir.
  -1 ... kosemko
 7. 7.
  günümüzde kadınlar için çalışma ortamlarının olumsuzluğunu bakınca hak verilesi erkektir.

  netekim hepsi değil ancak günümüzde çalışan kadınların bir çoğu cinsel tacize uğruyor . bunun ille de fiziksel anlamda olması gerekmez, bin türlü taciz çeşidi var.

  sadece bu değil, çalışan kadının kimliği ikiye bölünüyor. ev hanımı ve anne mi olsun, kariyer peşinde koşturan bir iş kadını mı ?

  ne evinde çocuklarına zaman ayırabiliyor, ne de iş hayatında verimli olabiliyor.
  düzensiz ve birbirinden kopuk bir aile yaşantısı ortaya çıkıyor. çocuklar kreşlerde, yuvalarda aile ortamına, anne baba sevgisine hasret yetim ve öksüzler gibi büyüyor.

  bazı enteresanlarda çalışmayan kadınları ayıplıyorlar. onlar ayrı bir vak'a tabi.

  bazı kadınlar ille de; "evde rahat oturmak bize batıyor, kişisel egolarımız var, eziklik hissediyoruz, kocamızın parasını yemek zorumuza gidiyor, çamaşır ve bulaşık yıkamak, yemek yapmak gibi aşşağılayıcı(!) işlerle uğraşmak bize zul geliyor, kendi öz evladımızın ihtaçlarını gidermeyi bile angarya kabul ediyoruz (*)" diyorlar. onlara buyrun çalışın demekten başka bir önerim yok.

  ev hanımı annelerimizi küçümseyen insanlara da bir çift sözüm var;

  yıllarca söküğünüzü dökünüğüzü diken, çamaşırınızı, bulaşıklarınızı yıkayan, eve gittiğinizde önünüze sıcacık yemeğinizi koyan, sizi şefkatiyle sarıp sarmalayıp bu yaşa getiren anneleriniz ne kadar zavallı ve ezik (!) kadınlarmış meğer..

  kariyer zımbırtısına gelince; bir kadını yüceltecek en büyük kariyer, çocuğuna annelik etmek onu vatana millete topluma insanlığa faydalı bir insan olarak büyütmektir.

  gerisi fasa fiso!
  7 ... notre dame
 8. 8.
  (bkz: erkeğini çalıştırmayan karı)
  5 ... fermat
 9. 9.
  (bkz: kafasını çalıştırmayan erkek)tir.
  1 ... ayazdakalmispipi
 10. 10.
  ideolojik kavramlardan ve özentilerden uzak sahip olduğu kadınına esasen değerli emanete sahip çıkmak teoriğen kendisini geliştirmesini daha iyi bir perfonmans (duygusal sadece)sağlamak için zaman veren erkek.
  ... ycan