1. .
    ebu cehil karpuzudur. tez zamanda topuklarına sıkılmalıdır ki o kaca götünü kaldırıp gitsin bir işin ucundan tutsun.

lan sen dünyaya niye geldin gereksiz varlık? kadın sokaklarda onun bunun itiyle köpeğiyle muhatap olup, çalışıp para kazanmakla uğraşacak sen götünü dikip yatacaksın. "git bana para bul, git kirayı ver, faturları yatır, sigaramı içkimi al!" diyeceksin. zıkkımın pekini iç lan!
    allah evin geçiminden seni sorumlu tutuyor onu değil ki! bakamayacaksan evlenmeyeceksin. nafakalarını karşılamayacaksan çocuk peydah etmeyeceksin.

bir kadın ihtiyaç durumunda, hastalık ölüm ve maddi sıkıntılar nedeniyle çalışabilir. amma velakin, bu kımıl zararlısı kocaları, bu ebu cehil karpuzlarını yatırıp para kazanıp getirip onun ihtiyaçlarına harcayan kadınların aklına tükürürüm ben! bırak gebersin. vur kıçına tekmeyi! öyle de çalışıp ayakta duruyorsun böyle de. sırtında bir yük hayvanını taşımanın manası yok.

efenim hayat müşterektir. karı koca elele vererek maddi zorlukların üstesinden gelebilir gelmelidir de. ama kendi zevk için yatıp karısının parasını yiyen adama ben adam demem. etek giyip evde otursun pis!

büdüt: aramızda bu ebu cehil karpuzlarından bir iki tane var sanırım. çok alındılar!
    1 -1 ... notre dame
  2. .
    (bkz: itilmiş ayısıdır o)
    5 -1 ... demeteren
  3. .
    Dünyanın en şerefsiz insanlarıdır. Genelde içki ve sigara içerler hep. Ama kabahat o kadındadır. Aptal kadınların işidir. Başka da bi şey değil.
    2 ... ruzgarlibayirdakibarokcicegi
  4. .
    bkz:

sözlük bana adam gibi koca bul
    sözlük bana paralı koca bul
    sözlük bana elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmayacak bir koca bul
    1 ... tripanazomigambiyetsiz