bugün

vücut geliştirmek isteyen bünyenin en çok zorlandığı olaydır. karın bölgesi en zor şekillendirilen sert kaslardan oluşmaktadır, emek ister. düzenli çalışmak ve doğru hareketleri yapmak süreci hızlandırır. aksi taktirde 3 yıl da çalışsanız işe yaramaz. ayrıca adonis kasıyla alakası yoktur, adonis kası çok kolaylıkla belirgin hale getirilebilir. genellikle kız tavlamak amaçlı başlanır, çabuk sıkılınır ve bir süre sonra bırakılır. azimle çalışan birey ise meyvesini bir müddet sonra almaya başlar. karnın güzel görünümü insanı mutlu eder ayrıca, mutluluk da ömrü uzatır bir aksilik olmazsa. *
zor uğraştır. ciddi bir irade ister. hergün disiplinli çalışmayı elden bırakmamak gerekir. ekstradan güzel de bi beslenme programı ister. zordur dostlar hakkaten zordur. çok zayıf kişilerde emeksiz biçimde bulunur. onca gayretin sonunda cillop gibi 6 parça baklavayı görmek gerçekten paha biçilemez birşey. üstüne şerbet dök ye!
yatmadan ve\veya duşa girmeden çekilecek 30-40 mekik ile baklava tepsisine sahip olamasanızda bir porsiyon alabilirsiniz. düzenli bir şekilde yapıldığında bir iki aya karın şekillenmeye, göbek varsa erimeye başlar. üşenmemek lazımdır.
mekik ile başarılacak iştir. özellikle kimi doğu kökenli savunma sanatlarında ağırlık kaldırma gibi metodlar yasaktır. yalnızca şınav ve mekik kullanılır. ancak çok yoğun bir biçimde çalışılmalıdır. ufc şampiyonu tito ortiz'in günde bin tane mekik çektiği unutulmamalıdır. tabi farklı hareketler de kullanılabilir.
geliştirilmesi söylendiği gibi zor olmayan, aksine en kolay olan kas grubudur. öncelikle spor yapmayan çoğu kişide karın kasına rastlanmamasının sebebi karın kaslarının olmaması değildir. karın kasları her insanda bulunur. amacı karın bölgesini darbelerden korumaktır. tüm insanlarda karın kasını görememizin sebebi ya genetik olarak az bulunması ya da karın bölgesindeki yağlardan dolayı görülmemesidir. en büyük problem ikinci kısımda meydana geliyor. erkeklerin vücutlarının en güzel noktası olduğuna inandığı -ki bence sırt ve omuz kasları daha önemlidir- karın kaslarını belirginleştirememesinin en büyük nedeni yağ yakıcı antrenmanlara önem vermemesidir. yapılan en büyük yanlış ta budur. mekik çekerek , ağırlıkla ya da plates topuyla çalışarak yağ yakılmaz. yalnızca karın kasları sıkılaştırılıp, geliştirilir. ancak ne kadar geliştirirseniz geliştirin üzerindeki yağ grubu o kasların çıkmasını engelleyecektir. yağı yakmak için ise ağırlık antrenmanı sonrası koşu, bisiklet gibi hareketler yapılmalıdır.
karın kasları konusunda yanlış bilinen bir diğer konuda mekik aletidir. mekik aleti özellikle karnın üst bölümünü çalıştırır. alt karın kısmını çalıştırmak için ise plates topuyla yapılan belli başlı hareketler vardır. 15-20 dakikalık bir karın çalışması eğer yağlarınızdan da büyük bir ölçüde kurtulduysanız vücudunuzda önemli değişiklikler meydana getirecektir. mekik, mekik aleti ve plates topuyla yapacağınız bu antrenmanlar size güzel bir görüntü sağlayacaktır.

not: uzun süredir sporla ilgilenen birini yazdığı bir bilgi yazısına eksi vermek. mantığını çözemedim.
mekikle üst karın kaslarını, çakı denilen hareketle alt kas grubunu çalıştırırız. ancak göbeğin üstündeki yağların gitmesi şart. mesela kardeşimden kat kat mekik çekmişimdir hayatımda. ancak bende karın kası yokken onda vardır. çünkü çocuk zayıf ve vücudunda yağ yok. çok az yemek yer. az yemek yersek göbeğimiz gider ama bu sefer güçsüzleşiriz. bu sefer diğer bölgeleri geliştirmede zorluk çekeriz. iki ucu yağlı kazık. bu yüzden zor bir kastır. kardio yapmak gerekli. bisiklet, koşu gibi. en sonunda ise yağ yakıcı tozlar ve içecekler var. onlardan alınabilir. ama iki ayda günde 40mekikle falan olacak iş değildir. sürekli ve daha çok sayıda mekik ister. geceleri özellikle hafif yemek şart.
göbekte kastan sayılırsa "ben yaptım lan" dediğim aktivitedir.
mekik ve türevi hareketlerle alakası yoktur.

siz kilolu bi insansanız günde 50.000 mekik de çeksenin baklavalaranız olmasına rağmen ortaya çıkmayacaktır,

ilk olarak bel ve karın çevresindeki yağları eritmeniz gerekir.

bunun formülü ise,uzunca bir süre az ye çok hareket et.

bu kadar.
aynı zamanda, tüm diğer kas grupları gibi yapması için iyi beslenilmesi gereken kas grubudur. kas yapımı için vücudun proteine kısacası beslenmeye ihtiyacı vardır. hiçbir vücut geliştirme sporcusu amatör olsun profesyonel olsun az yemez. az yemek kas gelişmini yavaşlatır, kas gelişimini yavaşlattığı gibi vücudu panik hale sokar. karbonhidrat ta, yağ da vücut için gereklidir. tüketiminin bir hayli azaldığı takdirde, özellikle yağ oranının ciddi bir miktar düşmesi sonucu vücut yağ depolamaya başlar. kilo vermek için olsun, kas yapmak için olsun parol aynıdır: az yemekle hiçbir şey olmaz, dengeli beslenmekle harikalar yaratırsın.
mekik çekmeyle başarılamayacak iştir. en fazla karnı toplar, ama kas yapmaya yetmez. ayrıca mekik bel bölgesi açısından sorun yaratabilir, fazla önerilmez.
erkeklerde cok güzel duran olaydir. erkege sexylik, karizma ve güclülük katar.
her erkekte bulunmalidir.
mekik çekmek yerine barfiks demirine asılı kalarak dizlerinizi yukarı çekmeniz ile alt karın kaslarınızı * geliştirebilirsiniz.
abdominalleri şişirmek...
(bkz: tadından yenmeyen şeyler)
sanıldığı kadar zor olmayan hede. her kişide karın kası mevcuttur fakat karın etrafında bulunan yağlar bu kasların görünmesini engeller. siz göbeğinizi eritmediğiniz yani zayıflamadığınız sürece isterseniz her allah'ın günü 100 tane mekik çekin yine baklava dilimlerini göremezsiniz.

not: ben mekik çekiyorum yağlarımda kasa dönüşecek sanmayın. insan vücudunda bulunan kasın miktarı sabittir. yani yağın kasa dönüşümü gibi bir şey söz konusu değildir. aklınıza şöyle bir soru gelebilir ;

"o halde bodycilerin vücutları nasıl öyle oluyor?"
onlarda kas miktarı artmıyor sadece olan kasın hacimi genişliyor.

sözün özü: yağlarınızı yakıp, kasınızın hacmini genişletmediğiniz sürece bu iş yaş.
haftada 3 gün çalışarak yapılabilecek olan olaydır. ama amacınız baklava sahibi olup sahillere akmaksa işin rengi değişir;

bunun için vücut yağ oranınızın %10 un altında olması gerekir ki bu normal yapısı zayıf olmayan birisi için zorlu bir süreçtir. bol kardio ve düzenli beslenme ister.

küçük rockylere not: "ben sabah-öğle-akşam günde 3 öğün 100'er tane toplamda 300 mekik çekerim ortamlara akarım hocu." diyorsanız yanılıyorsunuz sahip olduğunuz kaslarıda ufaltcaksınız yapmayın etmeyin.
(bkz: kas yapayım derken göt çıkarmak)
vücut geliştirmek bütünlük ister, bölgesel kaslanmak zor iştir. tek yapmanız gereken düzenli çalışmak, 6 ay gibi kısa bir sürede -yanlış duymadınız- yapabilirsiniz.
tabi bir uzmandan yardım almak bodi salonu her zaman daha yararlı olacaktır.
çoğunluğun kendi için bir yolu vardır karın kası yapmak için ama kötü durum sizin yoksa ve bunu body salonunda yapmaya çalışıyorsanız herkesin ortaya bir fikir attığı yerde kafanızın karışmasıdır.
Karın kası yapmak kolaydır, fakat zorluğuda vardır normal kol bacak kasları gün içinde hareket halinde olduğundan fit kalırlar, güçlenirler fakat karın kasları fazla kasılmadığı için gelişmezler, zayıflarlar. 2 Günde bir düzgün bir egzersizle rahatça çıkarabilirsiniz.
bi kız olarak benim bile yaklaşık 1 ayda belirginleştirmeye başladığım kastır, zayıfsanız cidden zor değil.

erkekte çok acayip çekicidir ayrıca.
görsel
baklava diyoruz biz ona.
karın kası yapmak kolay bir iş değildir, uzun sürün periyotlarla yapılması gerekir. günlük hiç bir antrenmanı kaçırmamak gerekir. kaçırdığınız an tas yapmanız zorlaşır. aldığınız gıdalar kalori harcamaları falan hepsine dikkat etmek zorundasınız. lakin başarılı olduğunuz an bir erkek için çok güzel görüntüdür. çelik gibi bi vücuda sahip olur dikkat çekersiniz özellikle yaz aylarında. denize girdiğiniz zaman.
Hatunların erkek arkadaşlarında, yatak arkadaşlarında, kankalarında istedikleri 6-8 rakam aralığında bulunan dilimler bütünü.
tahtakale semtinden yapmacık kürek çekim aleti alınır ve başlanır. her gün 1 2 saat düzenli olarak ve yemek yenilmemiş mide ile çalışılırsa sonuç alınır. omuz ve kol için de iyi gelir.
(bkz: ebru şallı)
(bkz: illuminati)
(bkz: oğlum bak git)

iyiden iyiye chat sitelerine döndü burası beyler yapmayın etmeyin biraz formata ayak uydurun güzel güzel entryler girin.
sizin yüzünüzden site batacak lan.
Her gün düzenli antrenman yapılarak elde edilemeyecek kastır. Günde 500 mekik de çeksen o karın yağları gitmediği sürece çıkması hayaldir.
ayrıca, karının kilosu var o da kilolu bayanlar için geçerli.
doğuştan damarlı adonisli full paket bi abdominalle varolmuşum.

her zaman diyorum eğer çocukluktan itibaren sporla uğraşsaydım olimpik düzeye elimi kolumu sallaya sallaya ulaşırdım.
15 yaşlarındayken yaptığım olay. gayriihtiyari futbol ile gelmişti.

ama çelimsiz değilim. kaslı ve yağsız olmak büyük lütuf. genetik lazım çünkü. teşekkür ederim allahım.
Kas yapacağım derken fıtık çıkarmakla sonuçlanır.
bunun için ara ara fazlaca uğraşıyorum , Çok hafif belli olsun istiyorum ama ya dönem dönem fazla kilo veriyorum ya da sağlıksız besleniyorum bir türlü istediğim gibi olmuyor.
Burda bir arkadas var, ne zaman bahsi acılsa ne var yaa 2 ayda yaparım diyor.
O kendini biliyor. *
Edit: yapmasına gerek yokmuş cünkü olanı iki ayda çıkartırmış canım kankam yhaa.
Keshcim zengin olunca sana karın kası alacam aha böyle baklavalı.
yapmak mesele değil, onu define tutmak mesele...

üstteki yazarın bahsettiği "o" ben oluyorum...
görsel
Benim şekerparelerim var.
Hayalim fakat o azmi gösteremiyorum, kıymalı börek ve ıslak kek daha cazip geliyor*
Tek yolu kekik. Pardon memik. Oooff kemik. Yok lan mekik.
aylar sonra core çalıştım bıçak yeseydim daha iyiydi.
En zor kas grubuna yüklenmektir. Önce belirli bir miktar yağdan kilo kaybı gerekir.
gereksizdir.
evlendikten sonra 3 ay içindeki çıkmıştı bende.
hayattaki en büyük başarılarımdan biridir.
Görünüşü en hoş olan kastan yapmaktır.
Çocukken geçirdiğim bir operasyondan dolayı ailemin de sürekli söylemesi ile karnımı çocukluktan beri aşırı korudum. Ağır kaldırmıyorum, spor yaparken karın hiç çalışmıyorum vs. Böyle bir düzen hakimdi.
Şimdi bir aydır reformer pilates yapıyorum ve karnım çok fazla zorlanıyor. yıllardır korumamdan dolayı bu kadar güçsüz olduğunu yeni fark ettim ve artık karın kası odaklı çalışıyorum. Nefes alırken bile acı çekiyorum bu aralar ama güçlendirmek lazım o yüzden acılardan zevk almaya başladımsjdj. Hareket önerileriniz varsa onlara da açığım.
Bir dönem yapmıştım sonra hafif göbek daha çok yakışınca göbeğe dönüş yaptım.
Göz çıkarmaktır.