1. 1.
    her türlü krediye gözü kapalı girmektir.
    7 ... naturel
  2. 2.
    evlerindeki her şeyde ekonomik düzen oturmuş, gelir gider oranı sıkı sıkı ayarlanmıştır.
    ve gördüğüm kadarıyla gayet rutin bir hayatları vardır. umarım öyle olmam.
    1 -1 ... alikursad
  3. 3.
    ne uzun ne kısa normal yurdum insanı.
    1 ... mugueet
  4. 4.
    azıcık aşım dertsiz başım tipleridir.
    ... he man in abisi cetin
  5. 5.
    hayattan keyif almaktır. dolu dolu, işsiz kalma korkusu olmadan ve rahat yaşamaktır. yaşam standardı yüksek olmaz belki ama biraz mantıkla oluşturulacak standart bir aile için yeterlidir. 2 çocuk yapma-1 yeter, har vurup harman savurma-o parayla ev al, araba için acele etme-alacağın zaman lükse kaçma, gezip tozma heveslisi olma-bir bok yok dışarda; evinin kıymetini bil... gibi.
    1 ... cupping tester
  6. 6.
    Kadrosuna göre ayda evine en aşağı 3500~4000 lira giren ailedir. Üzeri olur, aşağısı olmaz. Bu paraya azıcık aşım, kaygısız başım edebiyatı yapan iskoç viskisi ve karidesle besleniyor galiba...
    3 ... karmonak
  7. 7.
    helede bu çiftin çocukları olmak vardır ki tadından yenmez.
    4 ... neptun otesi bolge
  8. 8.
    annemle babamın senelerdir yaptığı aksiyon, ekşın her neyse. oldukça hoş bir durumdur, eve giren çıkan (para) bellidir. aldığınız harçlık bellidir* anne-baba akşam eve saat kaçta gelir bellidir. kısacası düzenli bir hayatın sebebidir.
    3 -1 ... her sabah banyo yapan erkek
  9. 9.
    bazı çehreler tarafından nefret edilmektir.

(bkz: memurlardan nefret etmek)
    ... birkimyagerolarakkonusuyorum
  10. 10.
    lisede hayalini kurduğumuz şey.
    lise
    -oğlum öğretmen olsan, eşin de öğretmen olsa şu kadar milyar* maaş ediyo lan.
    - harbiden mantıklı haa.
    memur olduktan iki gün sonra
    - ayşe hanım şu dosyaya bir bakar mısınız?
    - tabi hemen
    - ha bir de bu yaz evlensek mi acaba?
    - efendim???
    - bu yaz diyorum evlensek. araba için kredi çektim de tek maaşla ödemesi zor oluyo.
    1 ... turkoman20