1. 1.
  Çocuğu mutlu etmek için olunan hâl.

  karı koca hayatının özeti
  2 ... mr forever happy
 2. 2.
  karı koca hayatının özeti
  3 ... true
 3. 3.
  iki gün evli arkadaşlarımla kaldım özeti sabah iş için ayrılma akşam evde ortak yemek saati ve uykuya geçiş. iyi en azından bir düzen var.
  3 ... yagmurun rengi
 4. 4.
  sabah işe gidiş, günde karşılıklı bir iki telefon araması , akşam eve dönüş, yemek, biraz beraberce tv izleme, le pompa, uyuma, kapanış.
  heral de böle bişeydir.
  ... hayta38
 5. 5.
  Cocuk olana kadar kendinize vakit ayırabiliyosunuz fakat cocuk olduktan sonra hele de, çiftlerin her ikisi de çalışıyorsa biraz daha zorlaşan beraberlik türü. Çünkü artık hayatınızın merkezinde eşiniz olamiyor çocuk oluyor. Bu da ilişkide yer yer problemlere neden olabiliyor.
  ... hodri baykam
 6. 6.
  (bkz: mecburiyet)

  özeti budur evliliğin. istediğin kadar aşık ol, aşık kal, onsuz nefes alama. ama nihayetinde mecburiyettir. ve her mecburiyet gibi çirkindir.

  her gece onla uyuyup, onuna uyanmak zorundasın. "yeter lan", "bi nefes alayım be" deme şansın yoktur. tek başına tatiller, şunlar bunlar yoktur. kadın için de erkek için de. mecbursundur. eşin istediği kadar anlayışlı olsun, dünyanın en süper adamı ya da kadını olsun. mecbursun babako!

  üzgünüm, her mecburiyet gibi çirkindir.
  3 -1 ... hergele kutay
 7. 7.
  Aile hayatını mecburiyet modundan kurtarmak -karşılıklı olmak kaydıyla- çiftlerin kendi elindedir. Yeter ki bunu istesinler. Erkek işine özen gösterip evine ailesine zaman ayırmalı. Kadın eşiyle birlikte geçirdiği zamanı daha hoş ve güzel hâle getirmeli. Fakat sorumluluğu terketmeden kendilerine de zaman ayırmalılar. Evin haricinde, meselâ kısa tatiller hafta sonları günübirlik geziler v.b. olabilir. Şartlara ve bütçeye göre. Sosyal hayattan da kopmadan.
  1 ... gazeloglu