1. 1.
  (bkz: ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol)
  2 ... catstark
 2. 2.
  o karı kız yakın arkadaş çevresi ise hiç farketmez istediğin konu konuşulabilir.

  Fakat yeni tanıştığın bir grup ise o zaman sıçtınız demektir. Kasmaktan bacaklarınız uyuşur (tavsiyem rahat olmanız ama köy kahvesindeymiş gibi de değil tabi). Aklınıza bir espri gelir , lan yapsam mı yapmasam mı , şimdi yapsam gülmezlerse mal durumuna düşeriz gibi düşüncelerin sonunda lan ne olacak yapıyım dersiniz ve esprinin miyadı dolduğundan mal gibi kalırsınız ortada , o yüzden fazla espri yapmayın , yapacaksanız acele edin.
  ortaya bi murat boz lafı atın o laf illa ki muhabbeti koyulaştıracaktır , günümüzde murat boz sevmeyen kız pek nadirdir. Derslerden , sınavlardan bahsetmemek gerekir. Derslerdeki komik olayları anlatmaya hiç kalkışmayın çünkü derste yaşananlar anlık komedidir anlattığınız taktirde yüzünüze mal mal bakarlar , içinizden nasıl toparlasam ulan iyi sıçtık haa bu sefer gibi bi düşünce geçebilir ama merak etmeyin biraz kızarıp terledikten sonra muhabbet eski haline dönüyor.
  2 ... yasinbasak
 3. 3.
  dozu hiç belli olmaz ama dedikodu.
  -1 ... hoc est simplicissimus
 4. 4.
  biz erkekler gibi sohbetlerinde sadece kızlar,sex ve futbol konuları tabiki geçemez,genellikle Kuantum mekaniği, mühendislik konuları, evren, varoluşun amacı, derin edebi konular, türkçenin nasıl daha iyi kullanılacağı, ekonomi, daha özgün bi kültür oluşturma yolları başlıca bu ortamın konularıdır. bu ortamlarda kızlar erkek arkadaşlarından ve kişisel sorunlarından kesinlikle bahsetmezler. dedikodu kelimesi ise küfür sayılır.
  2 ... akrab
 5. 5.
  konuşulmaz direk dedikodu yapılır hiç durmadan 10 saat yapanları gördü bu gözler.
  -2 ... diregin dibinden tac
 6. 6.
  günlük hayatla ilgili her tür konu.
  herkesin ağzında bir dedikodu dolanıp duruyor. yahu bizim hayatlarımız bu kadar boş amaçsız mı? yatıp kalkıp dedikodu mu yapacağız? normal insanlar gibi ortama göre yada duruma göre konuştuğumuz konular da değişir.
  evet kızlar oturup saatlerce futbol konuşmazlar bundan zevk almazlar yada saatlerce sex konuşmazlar ama unuttuğunuz bir şey var sex futbol konuşunca boş konuşmamış olmuyorsunuz...
  1 ... jigsawgirl