bugün

Şimşek çaktığında çığlık atan erkektir.
eşim benim soyadımı alacak tabuları yıkacağız.
ispanyol kadınlarının yaşadığı kabusa dikkat çeken bir başlıktır.

not: ilk isim babanın soyadını, ikinci isim annenin soyadını son isim ise kişinin kendi ismini gösterir, ancak kişinin kendi ismi iki isimden de oluşabilir.
kesinlikle evli bir erkektir.
Karısı özge götcüoğlu mantı gibi tuhaf bir isme sahip olacaktır.
isyankar bir eşi olan erkektir.
Bulaşık yıkayan erkektir.
karısının soyadını alan adamdan birkaç gömlek üstün erkektir en azından.

şaka bir yana eşinin kariyerine ya da hayatına saygı duyan erkektir. misal kadın otuz yaşında evleniyor. doktor, avukat ya da öğretim görevlisi. 30 yıl boyunca kendi kariyerini yapmış. elin herifi gelip kendi soyadını sana dayatıyor. hoş değil.

şaka şaka. karanlıkta tek başına tuvalte falan gidemez bu şimdi. *
iki adı var ise ortamlarda brezilyalı/arjantinli hanımım var diye hava atacak olan erkektir. ad ad soyad soyad. hey maşallah.
benim bu erkek.

annesiyle eşi aynı ada sahip olduğu için ve rahmetli kayınpederinin "oğlum yok, soyadım biraz daha yaşasın" ricasını kıramayarak içine dahil oldum bu grubun.

yukarıdaki ergenlerin "uluk olm bonlor" demesine aldırmamak lazım. ağızları doluyken konuşuyor laleler.
demek erkekler bir kadınla hayatımı paylaşayım, ortak bir geleceğimiz olsun, seviyorum diye değil, kadın soyadımı alsın, kadın sözümü dinlesin diye evleniyor. ilginç.

olur da 30'umdan sonra evlenirsem bunu bir tık ileriye taşıyacağım ve evlendiği erkeğin soyadını almayan binlerce kadından biri olacağım. evet bu mümkün. eğer benimle evlenecek adam bu konuda sorun çıkarabilecek biriyse evlenmeden ayrılmam iyi olmuş derim çünkü o yapıdaki bir adamla zaten anlaşamazdım. bu nasıl bir egodur ki benim soyadımı alacaksın diye baskı yapabiliyor, sen kimsin? önümde sallanan bi et yok diye neden senin ailene dahil olup senin soyunu, sopunu, soyadını taşımak zorunda olduğumu düşünüyorsun?
Adam bunu kabul etmiş de evlenmiş. Size ne oluyor hayirdir?
istemeye kız tarafının geldiği erkektir.
ben belirli bir yaşa kadar bir kimlikle varolmuşum neden bunu evlendikten sonra değistireyim? hayır siz neden kendinizi bu kadar önemli sanıyorsunuz anlamıyorum. eziksiniz ya kağıt üstünde kadın soyadımı aldı diye sevinecek zavallılarsınız. bu adama laf atanların hayattaki tek başarısı büyük ihtimal evlenmek.
spoiler

ben belirli bir yaşa kadar bir kimlikle varolmuşum neden bunu evlendikten sonra değistireyim? hayır siz neden kendinizi bu kadar önemli sanıyorsunuz anlamıyorum. eziksiniz ya kağıt üstünde kadın soyadımı aldı diye sevinecek zavallılarsınız. bu adama laf atanların hayattaki tek başarısı büyük ihtimal evlenmek.

spoiler

Bunun senin o dediklerinle ne alakası var onu anlamadık?
Soy babadan geçtiği için olması gayet normal olan bi durum ki hukukta da zaten bu saptanmıştır aksi idda edilemez ha kadın eğer soyadını koymak isterse koyabilir serbest ancak o ailenin çocuğu olduğunda net olarak babanın soyadı olur.
Ne kadar çelişkili bi durum olurdu değil mi?
Tüm kadınlar değilde, sen biraz hazımsızsın.
Tüm insanlar cinsiyet ayrımı olmaksızın önemlidir.
Normal bir erkek türüdür.
Bu ılık falan yazan arkadaşlar biraz gözlerini ve beyinlerini açsınlar. Sonuç olarak insanlar kendi soyadlarını kullanabilirler. Benimde eşim soyadını kullanmak istedi, gayet doğal hakkı saygı duydum ve aldı. Önemli olan şey seni sevmesi, soyadını alıp almaması değil.
Herseyi sorun yapmayin ya. Ne var bunda.
Allah baska dert vermisin.
heman bütün alman kadınlarının yaptığı şeydir.

amerikalılar da aynı şekildedirler.

mesela...hillary rodham clinton.
Boş ayrıntılara takılmayan erkektir. Kendi ailesi ile olan bağını kimlikte bir nebze daha korumak isteyen kadınla evlenmiştir
LAF KALABALIĞI BiLE olamayacak saçma tespit . kardeş benim hanım araştırma görevlisi ve 6 tane uluslararası yayını var , soyadını değiştirmesi demek yayınlarının telifinin gitmesi demek , hanımköylü mü olduk ?
kendisi çift soyad taşımasın gerisi teferruat.
Hic bir sebep olmasa dahi tutsundur. Atasindan danasindan gelen miras o. Niye degistirsin?
Benim Kocamdır. Bugüne kadar onun adına bir sıkıntı olmadı.

Bana bazen 2. ilk soyadımla hitap edenler oluyor, o da benim problemim.

Biri babanın, biri kocanın soyadı gerçi, çok da hırs yapmaya gerek yok.
çaktırıyordur.
güncel Önemli Başlıklar