bugün

her türlü krediye gözü kapalı girmektir.
ne uzun ne kısa normal yurdum insanı.
azıcık aşım dertsiz başım tipleridir.
hayattan keyif almaktır. dolu dolu, işsiz kalma korkusu olmadan ve rahat yaşamaktır. yaşam standardı yüksek olmaz belki ama biraz mantıkla oluşturulacak standart bir aile için yeterlidir. 2 çocuk yapma-1 yeter, har vurup harman savurma-o parayla ev al, araba için acele etme-alacağın zaman lükse kaçma, gezip tozma heveslisi olma-bir bok yok dışarda; evinin kıymetini bil... gibi.
Kadrosuna göre ayda evine en aşağı 3500~4000 lira giren ailedir. Üzeri olur, aşağısı olmaz. Bu paraya azıcık aşım, kaygısız başım edebiyatı yapan iskoç viskisi ve karidesle besleniyor galiba...
helede bu çiftin çocukları olmak vardır ki tadından yenmez.
annemle babamın senelerdir yaptığı aksiyon, ekşın her neyse. oldukça hoş bir durumdur, eve giren çıkan (para) bellidir. aldığınız harçlık bellidir* anne-baba akşam eve saat kaçta gelir bellidir. kısacası düzenli bir hayatın sebebidir.
bazı çehreler tarafından nefret edilmektir.

(bkz: memurlardan nefret etmek)
lisede hayalini kurduğumuz şey.
lise
-oğlum öğretmen olsan, eşin de öğretmen olsa şu kadar milyar* maaş ediyo lan.
- harbiden mantıklı haa.
memur olduktan iki gün sonra
- ayşe hanım şu dosyaya bir bakar mısınız?
- tabi hemen
- ha bir de bu yaz evlensek mi acaba?
- efendim???
- bu yaz diyorum evlensek. araba için kredi çektim de tek maaşla ödemesi zor oluyo.
bu ailenin çocukları her zaman için özenilmişlerdir. baba para vermese anne hazır. ohh ne güzel. çift maaş olmanın verdiği bir rahatlıkta var. ama ailevi ilişkiler hoş olmayabilir. mesela okuldan çıkıp eve geldiğinizde annenizin evde olmaması sizi üzebilir. ama her şeye rağmen maddi açıdan rahat olduğunuzdan rahatsınızdır.
refah düzeyini aşmış ailedir.
kene kombosudur.
Çift maaş olmak.
bir zaman sonra; bugün git yarın gel tarzında bir cinsel hayatları olur..
Köşeyi dönmektir.
öğle arasında okey oynamaya gitmektir.

memurlar böyle, devletin parasını okeye, pişpiriğe veriyorlar. gün boyu çay kahve, oh mis.
git gel olayını yanlış anlamaktır.
Yavsakliktir. O kadar garip guraba is ya da memurluk die kivranirken bu ibnelerin cift memur maaşı bilinçli bir vatandas olarak bana ağır geliyor. Adalet bu degil, firsat eşitliği bu degil, sosyal devlet bu degil ulan....
Çocukları için zor durum.
bnce güzel bir durum. siz de memur olun siz de memur hatun alın.
kimsenin Zoruna gitmemesi gereken durum. evlenmeden önce iki taraf da kpss ye hazırlanmış deli gibi atanmış hakkıyla sonra da tanışıp evlenmişler. kimsenin hakkini yemek yok işin içinde.
Dinsizlik, imansizlik, seriatsizliktir. Sen karı koca her ay 2.5 bin liradan, 5000 lira parayı cukka et, istediğin gibi sikin dassagina denk yaşa, kinyavat, öbür yandan gariban işçi aile babası asgari ücretle 5 kişilik aileye baksın?, olacak sey mi amk! Hangi kitapta yaziyor? Böylelerine allah, peygamberleri, velileri, şehitleri ve melekleri, cinleri ve bütün mahlukat lanet etsinler. Kahreyle ya rabbi!
ev, araba ve yazlığa sahip olmakla eşdeğer durumdur.
25 yıldır içinde bulunduğum durumdur.
Kısaca anlatayım da tecrübe olsun gençler,
Önceliğiniz kutu gibi de olsa bi ev sahibi olup kiradan kurtulmaktır. Sonra vatana millete faydalı evlat yetiştirmektir ve tüm tasarruflar bunun üzerine kuruludur.
Zordur memur çocuğu olmak be gençler, sabah onlarla uyanmak zorundasındır mesela. Memuriyet hayatı doğmakla başlar onun için her sabah düşer yollara senle birlikte, sen tek servisle işe gidersin o iki servisle kreşe. Yapmış olduğunuz tüm birikimleri zamanı geldiğinde bozdurup onlar için harcamaktır. Nitekim ilk çocuk şu an Hukuk son sınıfta sırayı savdı diyebiliriz.
ikincisi için de şu an yatırımlar devam etmekte olup, tercihine göre maddi ve manevi her türlü seferberlik bilahare sağlanacaktır.
Sonra emeklilik faslı başlar, dişinden tırnağından artmışsa bişeyler bi yazlık olur en fazla olmadı huzurevi.
güncel Önemli Başlıklar