bugün

arkadaşlara gidip keyif yapılabilir.
size bir fırsat doğmuştur. evde pinekleyerek entry gireceğinize, çıkın ve sosyalleşin. aynı zamanda bu durumdan çilingirci de para kazanacaktır. böylelikle ekonomiye de can katmış oluyorsunuz.
Bir guzelligini dusundam yok. Bekliyoruz oyle amk.

Edit. Bunu yazarken geldi arkadasim. Ne guzel mal gibi bekliyordum.
kartla kapı açma skilli eklemesi.
5 litrelik su bidonu daha kolay açıyor. Kesin bilgi yayalım.
apartmanın neresinde ne var tespit etmektir. yıllarca inip çıkarsın o merdivenlerden ama hiç dikkat etmezsin. kapıda kalınca olaya hakim oluyorsun nerede kolon varmış nerede kiriş varmış nerenin boyası kalkmış hepsini gözlemliyorsun.
Komşu görünce iki kelam ediyorsun. Yoksa kimse kimsenin suratına bakmıyor. Çok üzücü. illa düşkün mü olalım? illa merdivende mi oturalım baksınlar, iki kelam etsinler diye?

Zaten hiçbir şey zamanında olmaz ki bu memlekette. Üzücü.
bir kez yan komşunun balkonundan bizim balkona korumasız, tedbirsiz cambazlık yaparak geçmeme, dolayısıyla adrenalini zirvede hissetmeme yol açmak gibi örnekleri olan vakalar ve haller.
çıtır komşunun çıplak ayakla kapıya çıkıp, ayak parmakları ile gel gel hareketi yapışını anlatmanı beklerdim ancak şaşırtıcı ahah.

kapıda kalındığında aksi gibi çişiniz falan gelir kesin, olmayan güzelliklerdir.
Ben taşınıyorum kapıda kalırsam. Kim uğraşacak eve girmekle.
Anaokulunda başıma çok gelirdi ve bana göre o zamandan beri hiç güzel gelmeyen bir durumdur.
Ben dilencilerden aşşşşırı korkardım.o zamanlar evlere o kadar sık dilenci geliyordu ki hatta küçük şehirde yaşayanlar bilirler, bilmeyenler için de bu çok garip gelebilir belki dilenci ve de yolda bağıra bağıra ilahi söyleyip para dilenenler çok ama çok fazlaydı.Onları nedense çocukları gizlice alıp götürüyorlar bir kamp alanı gibi bir yerde yaşıyorlar ve beni de tek bulurlarsa götürecekler sanıyordum.Bu yüzden de kapıda kaldığımda dilenci gelecek diye ödüm patlıyordu resmen.Ben de hemen canım Şenay ablamın kapısını çalıp ona sığınıyordum,annem dakikalar sonra eve gelmiş oluyordu.