1. 1.
  içinden odun, daktilo, gerekli bütün alet edavat çıkar idi.
  (bkz: unga bunga)
  11 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  bir bölümde suya düşen kadınları boğulmaktan kurtarmak için havuzdaki bütün suyu içtiğine şahit olmuştum. o günden beri benim için gerçek kahramandır. ayrıca "kaaptaaan mağara adamı geliyor, anacıııııııım" diye bağırır.
  17 ... maksat muhabbet
 3. 3.
  bir zamanlar süper kahramanların kaslı,yakışıklı ve özel kostümlü olmadığı güzel günler vardı.işte o günlerde saçı sakalı birbirine karışmış,görünüşte itici ama mükemmel bir yüreği olan biri yaşardı.ismi ise kaptan mağara adamıydı.
  15 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  kaptan mağara adamı geliyor anacımmmmmm diye bağırarak zor durumdakilerin yardımına koşan, bir neslin sokaklarda anacımmmm diye naralar atmasını sağlamış, bir dönem çevirmen ve seslendirme sanatçınlarının yeteneksiz olduğunun ıspatı çizgisüperkahraman.
  7 ... nicome
 5. 5.
  taş devrinde en çok sevilen karakterlerden biri. bir de oğlu vardı. kaptan mağara adamı dendiği zaman "ve oğluuu" diye aradan zıplardı.
  8 ... oylumunelumune
 6. 6.
  clark kent'in kıllı versiyonu. yanılmıyorsam kuru temizlemecide çalışıyordu. kılık değiştirmek için bir askının arkasına geçiyordu ve askının arkasından rengarenk ışıklar saçılıyordu. sonra bulunduğu binanın penceresine çıkıp "kaptan mağara adamı geliyor anacııımm" diye böğürürdü. paso içinden bişeyler çıkarırdı. taş devri halkına önemli hizmetleri olsada sevmezdim kendisini.
  3 -2 ... gonulcelen
 7. 7.
  berberle arasında şöyle bir diyaloğun geçmesi mümkündür;

  kaptan mağara adamı: komple traş ne kadar?
  berber: saç-sakal mı?
  k.m.a.: yok yok komple
  8 -2 ... tttddd
 8. 8.
  (bkz: fenerbahçeli faruk)
  -3 ... eqin
 9. 9.
  sopasindan cikan kusla ucan bir kaptandi bu

  (bkz: killi kaptan mi olur lan)
  2 ... glosoli
 10. 10.
  (bkz: levent inanır)
  2 ... the godfather