bugün

üst üste cikarlar kopekler gibi.
Özel hayatın gizliliği karışmam.
bir sevişmeye bu kadar güleceğim aklıma gelmezdi, baya komik video. swh hanım kızımız asla istifini bozmuyor yalnız.
görsel
(bkz: çatır çatır)*
videodaki gibi sevişir.

o değil de bu şerefsiz kaplumbağalardaki dalga kendi boylarından büyük, o sırtında taşıdığı evin içi komple ya.aktan oluşuyor. Dikkat edin.
Bu görüntüler Kaplumbağaların benim nezdimdeki masumiyetiNi zedeledi. Oysa o sert bağının altında sadece yumuşacık bir kalbi vardı..
Köpek tüm konsantrasyonu bozdu. Gitti ereksiyon.
kimsenin özel hayatı kalmamis. kaplumbağaların bile!
basliga neden girip bu videoyu izledim bilmiyorum.

hadi giriyorsun neden videoyu izliyorsun.
neyi merak ettim acaba hic bilmiyorum.
Çok tuhaf cidden. Bu videoya daha önce hiç denk gelmemiş ya da hayvanlarla ilgili belgesel izlememiş olanlar var. ben sadece o kısma şaşırdım. Kaplumbağa çiftleşmesi çok popülerdir.
Görür görmez şok oldum. Yalnız kaplumbağa da 60 lık dayılar gibi içten yanmalı motor misali ses çıkartıyor. Artık nasıl bir yokluksa hayatı yavaş yaşayanlardan korkacaksın babacım.*
sözlükte bi tek kaplumbağa p.rnosu izlemediğimiz kalmıştı o da oldu. şükür.
Acayip bir takırtı ve tıslama sesi diye biliyordum.

Hayvanlar alemi ile alakalı sorudur.
Bu çiftleşme merasiminin bir de öncesi var, dillere destan.

Erkek kaplumbağa dişiyi yakalamak için -ya da tavlamak bilemiyorum, kaplumbağaca pek anlamam- peşinden koşup dişi kaplumbağanın kabuğuna kafa atarak onu durduruyor. Dişi durup kabuğuna çekilirse paşam da arkaya geçip işe koyuluyor. Yok çekilmezse sen sağ ben selamet, erkek kaplumbağa toslayacak başka dişilere koşuyor. Bayağı da hızlı keratalar. (Kerata dediğim herif de beni gömer, dedemden yaşlıdır genelde)
teşekkürler uludağ sözlük gün geçmiyor ki yeni bir bilgi öğrenmeyelim bu günde kaplumbağaların nasıl çoğaldığını öğrendik.
herkesin merak ettiği bir olay idi.

işte böyle
güncel Önemli Başlıklar