bugün

yaşam koçluğu.
Radyo televizyon tabikii.
imaj maker.
(bkz: ceo)
reklamcılık.
(bkz: pezevenk)
(bkz: bankerlik)
iç mimarlık.

edit: hangi sikindirik iç mimar eksiliyor arkadaşlar ya.
siyaset yaparak para kazananlar.

not: komunizmde biz* yönetiyorduk dimi amua koyim.
Kapitalizmin yarattığı en iyi en güzel meslek reklamcılıktır, kapitalizm yarattığı içinse sikiktir.
aktüelya
bi neyi risk yönetimi.
tonla paranız var. bir grup takım elbiseli abi geliyor ve size ait olan parayı nasıl harcıyacağınızı söylüyor.
Tasarımcılık.
müdürlük.
banka- faizci- avukat- haciz memuru olarak sıralanabilen meslekten öte sistemdir.
(bkz: dördü bir arada)
(bkz: çağrı merkezi)
menajer.
(bkz: noel baba)
icra takip elemanı orospu çocukları. ben de avukatlık yapmama ve işimi sevmek zorunda olmama rağmen sadece icra işi ile ilgilenen avukatlara hepten gıcığım. bir de üzerine bu bilgisiz haramiler eklenince iyice gıcık oluyorum.
(bkz: takipçi)
(bkz: yaşam koçu)
meme ucu sertleştirici. alet edevat gibi oldu ama...
(bkz: nipple tweaker)
ekmek parası.
kapitalizmin birey üzerindeki en büyük etkisi, ona ne için çalıştığını unutturması oldu.
(bkz: insan kaynakları)
(bkz: müşteri temsilcisi)
(bkz: danışman)
(bkz: portföy yönetmeni)
(bkz: yaşam koçu)
(bkz: reklamcılık)
(bkz: pazarlamacı)
(bkz: halkla ilişkiler)
(bkz: çağrı merkezi)
(bkz: menejer)
(bkz: yönetici asistanı)
(bkz: sekreter)
(bkz: satış mühendisi)
(bkz: tıbbi mümessil)
(bkz: bankacı)
(bkz: finansal yönetim)
(bkz: ceo)

o kadar çok ki say say bitmez...
bekçilik...hiçbir şey yapmadan saatlerce beklemek. güya belirli bir alanı korumakla sorumlulardır. peki nedir bu alan? elbette bir banka şubesi ya da koruma gerektirecek bir kurum değildir zira bu arkadaşların silah taşıma yetkileri de yoktur. bekçilik denen meslek günümüzde ensesi kalın kodamanların ikamet ettiği sitelerde sürmektedir. kapitalist düzenin bir sonucu olarak aşırı fakirleştirilmiş muhitlerden çıkan hırsızlar, zengin insanların şaşaalı, müsrif bir hayat sürdükleri sitelere dadanmasın diye yine bu fakir mahallelerden tutulan insanlardır. sözüm ona bu zengin ipneler utanmadan evine ayrı, çocuğuna ayrı, köpeğine ayrı bekçi tutarlar. te allahım ya.
anketör.
torbacılık.