bugün

oğlum otu boku kapitalizne bağlıyorsun. n'oluyo la? uber altı üstü sıradan bir taksi şirketi işte. suç aslında taksicilerin. çünkü döndürüp dolaştırıp daha fazla ücret almanın peşindedir taksiciler. uber ama seni direkt olarak istediğin istikamete götürüyor. yani taksicilerin çoğu aslında birer çomar ve paranoyak.
kapitalizmin köpeği değilsen kapitalizmin beşiği internette yazı yazma.
taksi mi über mi tartışmasına girebilecek yeterli gelire sahip değilim.
otobüs mü dolmuş mu kavgası çıkarsa haber salın.
Serbest ticarette veya liberal ekonomi düzeyinde ne kadar secenek varsa o kadar kalite vardır. Senden daha kaliteli emtia yada hizmet varsa ya kendini gelistirirsin ya da yok olup gidersin.

Burası hukuk devletidir. Kafana göre arac kursunlayamazsin, insan darp edemezsin veya tehditler savuramazsın. Isinizi düzgün yapmis olsaydınız, müsteri zaten sizden kacmazdı. "Ulan biz nerede hata yaptık ?" demek yerine hala külhanbeyi kesiliyorsunuz. Itiraza gerek yok. Oyna, devam.
taksiciler göt kılı ve embesil olmasaydı kimse durak taksisi varken uber'i tercih etmezdi, şimdi herkes kendi işine baksın.
ulan kısa mesafe diye hava koşullarına ve yolcunun durumuna bakmaksızın müşteri kabul etmeyen ibne taksiciler mi kapitalizm ile savaşıyor, tam göt kılısınız.
Sevgilim olsa taksiye bindirmiyorum. Guvenmiyorum. Yterlidir bence. Ezmek gibi olmasin ama taksicilik toplumun en alt segmentidir bence. Cezaevinden yeni cikmis adam taksici mesela.
Senin halk dediğin otobüse dolmuşa zor biniyor. Halkın içinden düşük ya da orta gelirli biri benim ulaşım aracım taksidir derse tamam derim, maaşının yarısını yol masrafına bırakıyorsundur eyvallah tercih meselesi.
taksicilerin hepsinin komünist olduğunu da öğrendik.
100 METRE GiDiP "iNDi BiNDi " YE 10 LiRA ALANLAR DA KAiPTALiZME DiRENiYORMUŞ BUNU DA ÖĞRENMiŞ OLDUK.
Nerede it kopuk,serseri,hapçı,cezaevinden çıkmış tip varsa taksici.Bu tipler zaten allahın lanetledigi tiplerken insanlara karşı hosgorulu ve naziklik beklemek çok saçma.
Taksici halk malk değildir. Götünüzden halk uydurmayın.
aynı zamanda direnirken yolcunun para üstünü ''bozuk yok'' diyerek gasp etmeleri,
kısa mesafeye gitmemeleri,
yolcu seçmeleri,
arabalarını bok götürmesi,
trafik kurallarına uymamaları,
uyusturucu kullanmaları,
geceyarısı binen kadın yolcuları taciz etmeleri de cabası.
yapılacak iş bir yazılım kullanarak benzer hizmeti vermeye başlamak.Hizmet kalitesini yükseltmek rekabetçi olmaktır .artık bu geri dönülemez bir süreçtir.
taksi plakasına para vermek bahane bile olamaz.başka birsi aynı hizmeti daha kaliteli daha ucuz veriyorsa yok olursun.
daha dun aksam altunizade metrobusten cikip taksiye binecektim. bir tane kosede bekleyen vardi. gittim actim kapiyi bindim, sola dogru bakip bos muydu dedim, adam mal gibi bakip calismayrumki, dedi gomcurttugum lazi.
hani acaba normal sari bi arabaya mi bindim dedim, yok gayet takside pos yapiskanlari filan vardi. bre amuş calismiyorsun orada nr isin var, hadi oradasin kapini kitle madem göt. he 50 lirasindan oldu yavsak, bilerek basinda bekledim saatim geldi gelecek misin diye sorsun da siktiri cekeyim diye.

baska bitane geldi bindim gittim...

bi gun de bitaksiden cagirdim, hemen arka caddede denk geldi bitane.
aradi, abi dedi cok trafik var. tamam beklerim problem degil.

telefonu kapatti sandi sikik, yanindakine anlatiyor, ipnenin evladina trafik var diyom yavsak beklerim diyor diye bi cumle duydum.

bitaksiden attirdim ki baskasinin hesabiymis, arabanin sahibine ulastim, dedim bi daha bu herife araba verirsen arabani baglatirim. issiz de kaldi am hosafi.

velhasil uzun lafin kisasi, iclerinde duzgun soforler var gercekten. ama %75i orospu cocugu. hic bi cukun bekcisi de olamaz bunlar.
uberden bahsedilmiş. bilinenin aksine ciddi miktarda vergi veren bi oluşumdur uber.

dürüst namuslu vicdanlı efendi taksicileri tenzih ederim çoğu .r.spu ç.cuğu. ne müşterilerine ne trafikteki araçlara saygıları var! ehliyetsiz, edepsiz patavatsız, dağdan inme, holigan tipli bi nevi sanayi piçidir çoğu.

uber, şoförlerin puanlandığı, belli notun altına düşen sürücülerin üyeliklerini iptal eden, full konfor ve ekstralı bi taksicilik sistemidir.

magandalık yapıp"ekmeğini kurtaracaklarına" uber kalitesine çıkmayı denesin eylem yapan taksiciler odası.
Yerli ve milli taksicilerdir tabi yersen.
kapitalizme direnen taksicilere bak hele.

taksi plakasının değeri, tekel olmasından mütevellit fiyatı 1.5 trilyonu geçmiş, taksiciler de kapitalizme direniyor he! yersen?

azalarak biteceksiniz olm, götünüzü de yırtsanız bu değişmeyecek.
insanların kaliteli hizmet almalarına engel olmak zorbalıktır. Bırakınız piyasada uber de hizmet yapsın.