1. 1.
    oğlum otu boku kapitalizne bağlıyorsun. n'oluyo la? uber altı üstü sıradan bir taksi şirketi işte. suç aslında taksicilerin. çünkü döndürüp dolaştırıp daha fazla ücret almanın peşindedir taksiciler. uber ama seni direkt olarak istediğin istikamete götürüyor. yani taksicilerin çoğu aslında birer çomar ve paranoyak.
    16 -1 ... efendi hitler
  2. 2.
    kapitalizmin köpeği değilsen kapitalizmin beşiği internette yazı yazma.
    8 ... pazzigillerden
  3. 3.
    kimsenin kimsenin ekmeğinde gözü yok. insanlar sadece kaliteli, güvenli olan bir hizmet bekliyor ve bunu seçiyor. bu her şeyde böyledir, taksiciler bunu kabullenmeli.
    13 ... del fuego
  4. 4.
    taksi mi über mi tartışmasına girebilecek yeterli gelire sahip değilim.
    otobüs mü dolmuş mu kavgası çıkarsa haber salın.
    18 ... mcbule
  5. 5.
    Akli basinda olanin uberi sececegi durum. Kaba ve kazikci taksiciler otede aglasin.
    3 ... duz yolda seken karga
  6. 6.
    Serbest ticarette veya liberal ekonomi düzeyinde ne kadar secenek varsa o kadar kalite vardır. Senden daha kaliteli emtia yada hizmet varsa ya kendini gelistirirsin ya da yok olup gidersin.

Burası hukuk devletidir. Kafana göre arac kursunlayamazsin, insan darp edemezsin veya tehditler savuramazsın. Isinizi düzgün yapmis olsaydınız, müsteri zaten sizden kacmazdı. "Ulan biz nerede hata yaptık ?" demek yerine hala külhanbeyi kesiliyorsunuz. Itiraza gerek yok. Oyna, devam.
    8 ... bakin ben kurulurum
  7. 7.
    taksiciler göt kılı ve embesil olmasaydı kimse durak taksisi varken uber'i tercih etmezdi, şimdi herkes kendi işine baksın.
    ulan kısa mesafe diye hava koşullarına ve yolcunun durumuna bakmaksızın müşteri kabul etmeyen ibne taksiciler mi kapitalizm ile savaşıyor, tam göt kılısınız.
    14 -1 ... kavunvebira
  8. 8.
    Sevgilim olsa taksiye bindirmiyorum. Guvenmiyorum. Yterlidir bence. Ezmek gibi olmasin ama taksicilik toplumun en alt segmentidir bence. Cezaevinden yeni cikmis adam taksici mesela.
    3 ... zirzopbey
  9. 9.
    Senin halk dediğin otobüse dolmuşa zor biniyor. Halkın içinden düşük ya da orta gelirli biri benim ulaşım aracım taksidir derse tamam derim, maaşının yarısını yol masrafına bırakıyorsundur eyvallah tercih meselesi.
    ... felsgold
  10. 10.
    kapitalizmin köpeklerine karşı direnen taksiciler
    Aslında çok ince ve doğru tesbit. Gercekten kapitalizmin hüküm sürdüğü tam liberal bir sistemde sike sike rekabete uymak için kaliteli ve rakibine karsi uygun fiyat sunmak zorunda kalırlar.
    Ama devletçi bir sistemde ise 'biz vergi veriyok amuha goyin. Fedocu uber gitsin' derler ve devletten aldıkları simariklik ile zorbaliga başlarlar.

Kapitalizm aslında bir velinimet ama sol propaganda ile beyni yıkanmış moronlaştırılmış millet anlamaktan aciz.
    işin en komik yanı ise sabahtan aksama kadar solculara söven bazi islamci ve ülkücü çomarların ekonomik sol-devletçi-otoriter firkirleri savunmalari.
    3 ... eduardo elric