1. 1423.
  ne yazık ki kapitalizm ekomik model olmaktan çıkıp aynı zamanda siyasi model halini almış durumda. bop toprakları üzerinde ülkelerde ya iç savaş çıkması ya ekonomik kriz çıkması ve venezueladaki petrol şirketlerinin ülkeyi nasıl cehenneme çevirdikleri bu sistemin başka bir tarafa evrildiğini kanıtlar mahiyette.
  ... ucaksavar12
 2. 1424.
  komünsitlerin çok eleştridkleri sistem. sanki amk. kendileri yeryüzü cenneti kurdular dünyada.
  -2 ... sebbaha kadar mokoko
 3. 1425.
  meta, üretim araçları, sermayedar ve emekçi dörtgeninde herkesin emekçiye bağımlı olup yine ona olan bağımlılıkları boyutunda onu kendisi olmaktan çıkardıkları ve bunu sürdürebildikçe başarılı olduğu bi ekonomik sistem.
  1 ... james sunderland
 4. 1426.
  fakirin çocuğunun içemediği sütü zenginin evinde hapsettiği kedisinin içmesi.
  fakir ve zengin kelimelerini doğuran sistem de kapitalizmdir. evcil hayvan da kapitalizmdir. ama sistem böyle şekillendi bir kere ve bunu değiştirmek imkansız oldu artık. en iyisi köye yerleşmek.

  kısaca boktur bok.
  1 ... belaagat
 5. 1427.
  ortalama bir insana bundan 100 yıl öncesinden daha konforlu bir hayat vadeden - yaşam koşulları açısından bu gerçekleşmiştir- , tek vadetmediği eşitlik olan sistemdir. değişen çok şey yok aslında. dün toprak ağaları vardı, bugün global şirketler. dün karın tokluğuna çalışıyorduk , bugünse faturalar için.
  1 ... nadia nadia