1. 1.
  hicbir zaman anlayamacagim insanlardir zengin olmak varken kim fakir olmak ister. hepimiz isci olursak hayalerimizi nasil gerceklestirebilliriz. oysa kapitalizm insana zengin olma ve hayalerini gerceklestirme sansini yaratir.
  5 -21 ... scurtel
 2. 2.
  komünizmin gerçekleşemez bir ütopya, kapitalizminde orman kapitalizmine dönüşen bir deneyim olduğunu bilen herkes için ikiside birbirine tercih edilebilirdir.

  -başkalarını yoketmeye dayanmayan bir kapitalist sistem
  ya da
  -gerçekleşebilecek bir komünist varyasyon
  ikiside yaşanabilir ama mevcut olanlar yaşanamaz, birbirlerine tercih edilemez.
  3 ... aksak tirtil
 3. 3.
  "altta kalanın canı çıksın sistemi"ni benimseyen kişinin anlayamayacağı bir eylemdir.
  6 -2 ... sosyalpenguen
 4. 4.
  insan olmak gibi bir tanımla desteklenebilir ifadedir.
  6 -3 ... kolibandı
 5. 5.
  bir olaya tek yonden bakan insanların savunabilecegi durumdur. kapitalizm halkı zengin etmez. kurnazları, haksız kazanc saglayanları zengin, mutlu eder. oysaki sosyal devlet anlayısında tüm halk zengindir tüm halk fakirdir. baskasının fakirliginden mutlu olan para babaları yoktur. esitlik, adalet vardır.
  6 -1 ... jewel
 6. 6.
  (bkz: ne kapitalizm ne komunizm)
  ... kutt
 7. 7.
  kapitalizm, tüm insanlara zengin olma ve hayallerini gerçekleştirme şansı vermez. ayrıcalıklı bir azınlığın mutluluğunu, çoğunluğun ezilmesiyle, çoğunluğun sömürülmesiyle sağlar. komünizm fakirlikte birleşmek değil, zenginliği paylaşmaktır. komünizm herkesin çalıştığı bir dünyayı istemek değil, kimsenin çalışmasına gerek kalmadığı bir dünyanın hayalini kurmaktır. şu anki düzende hamuduyla götürme imkanı bulanların kapitalizme dört elle sarılmalarını bu bağlamda değerlendirmek gerekir.
  6 -1 ... hodbin
 8. 8.
  Bir TKP&AKP Klasiği
  (bkz: saman altından su yürütmek)
  (bkz: ne kamusal alani ulan allah her yerde)
  -1 ... 0nur
 9. 9.
  dünyanın nüfusu arttıkça dahada önem kazanan eylemdir. bazı arkadaşlar pek iplemesede afrikdaki aclığın bi süre sonra asyada da yaşanma ihtimali her geçen gün yükselmektedir fidel castro amcamızın dediği gibi küresel ısınma ilerledikçe kominizmin önemi daha da artacaktır. bugün 6 milyar insanız ve varlığımızı kaybetmeme savaşı verirken hep içgüdülerimizin esiri oluyoruz. çok değil 50 yıl sonra ibre 10 milyarı vurduğunda göreceğiz bu kapıtalizmin savunucularını.
  2 ... dusunenadam
 10. 10.
  "düzen değişse de düzülen hep sen olacaksın" önermesi hatırlanırsa pek de bir şey farketmeyecek destektir.

  komünizm asla uygulanamayacak. komünizm hayalini insanlara enjekte edenler bu saf ve naif duygularından nemalanacak insanların. sonuçta değişen bir şey olmayacak, kazanan daima kapitalizm veya egemen sınıfların kanlı yönetimleri olacak.

  (bkz: yaşasın nihilizm)

  ayrıca bir de:

  (bkz: revolterism)
  2 -2 ... soul forged sin