1. 1.
  karl marx'ın ünlü sözü.
  10 ... anthrax
 2. 2.
  her şeyin tüketildiği ve sömürü üstüne kurulmuş yeni dünya düzenini anlatan söz.

  hatta, çok uslu bir kapitalist olursanız belki şirinler'i bile görebilirsiniz.
  4 ... orta boylum az yazmalim
 3. 3.
  gölgesini satamadığı insanı da devre dışı bırakan dünyanın alın yazısı vesairesidir. kapitalizm ölmez vatan bölünnmez ama amipler bölünür ve nedense sığamadıkları vakit metrekarelere, alırlar ağacımızın gölgesini de evlerinin içine..
  1 ... beni sev essek
 4. 4.
  "almanya'nın ve geriye kalan batı kıta avrupası'nın toplumsal istatistikleri, ingiltere'dekilere oranla acınacak durumdadır. ama gene de, arkasındaki meduza başını şöyle bir görmemize yetecek kadar perdeyi aralıyorlar. hükümetlerimiz ve parlamentolarımız, ingiltere'deki gibi, zaman zaman, ekonomik koşulları inceleyecek komisyonlar kursa; bu komisyonlara gerçeği araştırmak için aynı biçimde tam yetkiler verilse; bu görevler için ingiltere'nin fabrika denetmenleri,halk sağlığı konusundaki sağlık raportörleri, kadınlar ile çocukların sömürülmesi, konut ve beslenme konularını inceleyen komiserler gibi yetenekli, tarafsız ve saygın insanlar bulunabilse; bizdeki durumu görüp dehşete düşerdik. perseus, avladığı devler kendisini görmesin diye sihirli bir başlık giyerdi. biz ise, devlerin varlığını görmemek için, sihirli başlığı gözlerimize ve kulaklarımıza kadar indiriyor" seklindeki paragraf ayni makalenin bir diger carpici yonudur.

  (bkz: das kapital)
  ... bulamazsin benim gibi seveni
 5. 5.
  (bkz: kapitalizm kendi karısını bile satar)
  2 ... eses taraftari porsuk canavari
 6. 6.
  (bkz: 2009 ekonomik krizi)
  1 ... kultursuz dinazor
 7. 7.
  emperyalizm halini alan günümüz kapitalizminin, işine yaramayanları saf dışı edip işe yarayanları hayatta tuttuğunu anlatan veciz söz. (bkz: necmettin erbakan) (bkz: akp)
  1 ... david addison
 8. 8.
  komünizmin * suyundan yararlanamadığı gölü * kurutması benzeri eylemdir.
  ... neyseonemlidegil