1. 1.
    Özgür ticaret istemelerine karşı ambargo koymakta da çok hevesli olmalarıdır. Devletçilik düşmanı olup kendi şirketlerinde küçük devletçilik yürütmeleri. Devletçilik de devlet bir şirkettir özünde ama bunu görmek işlerine gelmez.

Serbest ticaret miş özel şirketler miş hepsinin arkasında emperyalist hırslar ve asil sınıfa katılma kral olma fetişleri yatar.

Kapitalizmin acınası varlığını gözler önüne seren bir durum bu...
    -1 ... uzay muhtari
  2. 2.
    Çelişki diye sunduğu şey de bizzat devletçiliğin yarattığı ambargo aftshdhf

Dünyada ambargoyu koyanlar kim ? Abd, çin, almanya, fransa devletleri.yani devletler. Mesela x şirket durduk yere turkiyeye veya başka bir ülkeye ürün satmayacagim demiyor. O x şirketin devleti ambargo koyuyor. Altını çiziyorum tekrar " bu devletler" koyuyor ambargoyu. Şirketler değil.

Örneğin f35 i üreten şirket lockheed martin durup dururken " turkiyeye ambargo koyuyorum demedi. Amerika devleti turkiyeye ambargo koyuyorum dedi ve şirket de buna uymak zorunda kaldı.

Yani dünyada özgür ticareti ambargoyla baltalayanlar devletlerin ta kendisi.

Bu kadar saçma sapan kapitalizm eleştirisi görmedim ya . Sol org gibi siteleri mi takip ediyorsunuz anlamadım ki. Gerçi o sitede bile bu kadar saçma sapan kapitalizm boklamasi görmedim.
    -1 ... tenet
  3. 3.
    Devletler ambargo koyuyor...

Buna cidden kendini inandırıyor oluşun taktire şayan.

Tarihten bu güne şirketlerin tehdit ve şantajı olmasa daha eskiye gittiğimizde asil sınıfların hırsı ve aç gözlülükleri olmasa ne savaşlar olur ne ambargolar.

Hisselerini halka açmadığı için kapitalist ak babaların topa tuttuğu şirketler gibi kendi hisselerini kendi kullanmak isteyen devletleri kukla gibi oynattıkları diğer devletlerce baskı yaparak yıldırmaya çalışan gene şirketlerdir.

Irak afkanistan vietnam Küba... Amerika ay ben ne güçlü devletim hemen güç gösterisi yapıp demokrasi götüreyim diye olmadı bu savaşlar. Oluşan değişimler ile elindekini kaybetmekten korkan emperyalist piranalar yüzünden çıktı... Amerika'nın çıkarı mı var bu dünyada. Amerika'nın her çıkarı ona sahip olmuş şirketlerin çıkarına hizmet etmiyor mu. .

Bu kadar saf olamazsın.
    -1 ... uzay muhtari