1. 1.
  öncüsü büyük bir darboğazın eşiğinde olan amerikanın ekonomik sisteminin çökmesinin sonucudur. bütün düzen amerikan ekonomisine bağlı olduğu için eski komünist çin bile 1 trilyon dolarlık tahvillerini çekmiyor düzenin bozulmaması için.yine de bir gün;zengini daha zengin fakiri ise daha fakir yapan,etliye sütlüye karışmayan insanları bile bir şekilde kredi kartları,ev araba ihtiyaç kredileri vs ile içine çeken sistemin yıkılışı ümidi ile beklemekteyiz.

  kapitalizm paraya tapmak tanımına kavustu amerika sayesinde,insanlar para için haysiyetlerini bile satar oldular.bir sürelik global bir çıkmaza girilecek ve en nihayetinde herşeyin para olmadığı,insanların çalıştırılması ve üzerinden para kazanılması gereken hayvanlar olmadığı öğrenilmiş olacak.
  1 -1 ... uypaciyakoverbeni
 2. 2.
  (bkz: i belong to che nin moderatör olması)
  3 -1 ... cemilflower
 3. 3.
  (bkz: olmayacak duaya amin demek)
  2 -2 ... goooooooooooooooooooogle
 4. 4.
  (bkz: komunist amerika)
  2 ... syme
 5. 5.
  (bkz: karma ekonomi) yada

  (bkz: marksist ekonomi)
  1 -1 ... rosava
 6. 6.
  günümüz kapitalist sisteminin yakılması durumunda vuku bulması muhtemel olaylar silsilesidir.

  lakin çoğu kişinin işkembe-i kübradab salladığı gibi, bayık solcu sloganlarının ortaya koyduğu gibi dünya üzerinde adilce, insanca bir yaşamı getirmeyecektir. günümüzün modern kapitalist ekonomilerinin çökmesi durumu malesef bazılarımızın idrak edemeyecekleri kadar ciddi sonuçlar doğuracaktır beraberinde.

  kapitalis sistemin çökmesi demek dünya üzerinde ki üretim sisteminin de beraberinde çökmesi anlamına gelirki, 5 yaşındaki çozuk bile sanırım bunun olası sonuçlarını algılayabilir.

  daha açık ve net söylemek gerekirse kapitalist ekonomilerin çökmesi demek, zaten ekonomik açıdan güçlü olan ülkeleri değil daha ziyade bizim gibi güçsüz olan ülkeleri vuracaktır. kendi bokumuzun içinde boğuluruz öyle bir durumda.

  yoksa ben kapitalizmi mi savunuyorum?

  (bkz: yok lan öyle değil)

  durum şudur ki modern ekonomilerin temel sorunu kapitalist sistemi yıkmak değil, onu daha işlevsel hale getirmektir. dvahyşi kapitaliz mi evcilleştirmektir. bunuda ülkeler milli ekonomi politikaları ile gerçekleştirebilirler.

  not: eksi verin ama en azından bi kere okuyun. yani başından okuyum bu benim ezberime ters diyip hemen eksi vermeyin*
  1 -1 ... msd