1. ?.
  (bkz: bilmediği seyi seyinden uydurma)
  1 ... jjaks
 2. 1.
  özel sektörden elinde bırakma ya da devlet müdahalesi ile alakası yoktur. sermayenin söz sahibi olduğu ve sermayenin büyütülmesine bağlı olarak, siyasi gelişmelerle de desteklenecek ekonomidir.
  ... tolga
 3. 2.
  adam smith kapitalizmin fikir babalarindandir. (bkz: wealth of nations)
  ... isla morada
 4. 3.
  (bkz: das kapital)
  ... penguu
 5. 4.
  paranın güç olduğu bir sistemdir. çok parası olan kapitalist amcalarımız bu parayla üretim makineleri alırlar ve işçiler tutarlar. daha sonra bu işçilere onların bir günde ürettikleri malın değerinden daha az yevmiye vererek kar ederler. daha sonra kazandıklarıyla daha çok üretim makinesi alırlar. daha çok kar ederler. sonra bir gün booom.. kriz patlak verir. piyasadaki paranın çoğu onların eline gelmiş halkın alım gücü kalmamıştır. ama onların daha çok kar edebilmeleri için daha çok ürün satmaları gerekir. halkın daha çok ürün alabilmesi için de işçilerin daha çok para kazanması gerekir. ama işçilerin daha çok kazanması da kapitalist amcaların kar edememesi demektir. sonra da alın verin ekonomiye can verin gibi saçma sapan sloganlarla bu krizi aşmaya çalışırlar.
  1 ... suda seken yassi parlak tas
 6. 5.
  çalışmamaktadır. korsan ve çalıntı içerik, düşük kazanç, yüksek fiyat ve kalitesiz ürün ve hizmetler sayesinde ayakta durmaktadır, bunlara göz yumulmasının sebebi budur, fakat bu halde bile onlarca işsiz ve fakir vardır ve yüksek kazançlar fazla değildir.
  8 ... anambunelan