bugün

Ben yaparım.

Benim için dış görünüşün zerre önemi yok. Çünkü değiştirilebilir bir şey.

Ama insan içini değiştiremez.
(bkz: Çirkin olan insanlar sevilmez)

Mantığınızı seveyim.
üniversitede öğrenci olduğum zamanlarda ek gelir oluşturması açısından bir süre korsan kitapçılık yapmıştım.

üniversiteye yakın ve işlek bir cadde üzerinde olduğum için her kesimden müşterim vardı.

sırf kitabın kapak rengi, üzerindeki kıyafetle uyumlu oluyor diye satın alanları da gördüm.
kitabın kapağını heceleyerek okuyan tiplerin, tezgahın önünde kitap seçen kızlara sarkmak için kitap almaya çalıştıklarını da gördüm.
kitap kapağının "güzel" olması yalnızca dikkat çekmeye yarar. ancak bilinçli kitapsever zaten kitabı kapağıyla değil; adıyla, yazarıyla arar.
Kapağını ne yapacaksınız. içi okunacak onun.
yenilik yapamamaktan batma noktasına gelen kitaçıların bile bile kötü tasarımlı kapak üreterek tuğla satıcılarının işine sulanmak amacıyla uydurdukları slogan.
Önceden yaptığım hata idi dış güzelliği aldanıp içeriği boş ne kitaplar almıştım. Konusu önceden araştırılmayan kitap mı alınır . Güzel kitapların geneli saçma kapak görselleri olan kitaplar bence .d
Hayatında kaç kitap okuduğunu merak ettiğimdir. Gazetelerin sadece magazin ve spor bölümlerini okuyan kişidir.
Kesinlikle doğru olan önerme.

Kapağı güzel olmayan bir kitap, ancak, okuyucunun, başka kitap bulamadığı, başka bir seçenek olmadığı zamanlarda, kısa süreli olarak okunur. Sayfalarınızda, gözyaşlarının dansı da yazsa, sizin yeriniz rafların köşeleri olur.
kapağı güzel olmayan kitap okunmaz ise çözüm, kitapların kapaklarını ortadan kaldırmaktır.