bugün

ay hepsi ya alayı.
özel üniversiteler türk eğitiminin kerhaneleridir. kapanırsa sikilen siz olursunuz.

o yüzden bırakın dursunlar. zaten sizin sikindirik kompleksleriniz için kimse okul mokul kapatmaz. başkasına satın bu solcu ağızlarınızı.

hee bir de bedelli askerlikten farkı yokmuş. askerliği biz mi sattık? gücüne gittiyse sen satanlardan hesap sorsaydın.
Üniversite kapatmak yerine onları dünyada ilk 500 üniversite içine sokmaya çalışmak gerekiyor.
buraya gelip vakıf üniversiteleri yazan eksik beyinlilerin okuduğu üniversitelerdir. kimisi de özel üniversiteler yazmış, türkiye'de özel üniversite yoktur, vakıf üniversitesi vardır. arkadaşları bilkent'e davet ediyorum, 1 hafta ödev-quiz-midterm-proje temposuna ayak uydursunlar ne istiyorlarsa yaparım. başarılı olsunlar da demiyorum. gelin, bilkentte istediğiniz bölümde sadece 1 hafta okumaya çalışın. sonra gelin burada entry sıçın yapabiliyorsanız.
Tabi ki istanbul Üniversitesi. Yerle bir olsa üzülmem.
ctrl f yapıp odtü yazdım ve 5 sonuç buldu. formunuz gitmiş. 5 sonuç çok az.

ottü üniversiteleridir. her hafta gominik eylemler yapıp toma taşlar. gapatın.
Recep tayyut erdoğan universitesidir.
Bu universiteye gidecegine sıç bokunla oyna daha iyi.
nitelikli özel üniversiteler asla kapatılmamalı.

arkadaşlar kendince don kişotluğa soyunmuş ama bilkent'e parası yeten adam orası kapanırsa da gider yurt dışında okur.

sen onunla hiçbir şekilde aşık atamazsın zaten.

o yüzden olacaksa da bilkent, tobb gibi üniversiteler olsun.

neyse;

bunun dışında üniversitelerin yarısından fazlası kapatılmalı.

kalan üniversitelerde kalifiye eğitimcilerle güzel bir eğitim verilmeli öğrencilere.

mühendislik fakülteleri akademisyen yetiştirme kursu gibi çalışmamalı, teoriden öte pratik ağırlıklı olmalı.

sözel bölümler özellikle asgari düzeyde öğrenci kabul etmeli ve sıkı bir eğitimden geçirilmeli.

eğitim fakülteleri mümkünse atama bekleyen öğretmenler bir yere atanana kadar öğrenci kabul etmemeli.

sonrasında ise ihtiyaç mukabilinde kontenjanlar açılmalı.

uzar da uzar bu liste.

nitekim herkes üniversite okumamalı, öğrenci sayısı azalırsa devlet ordu'daki çocuğa da, ağrı'daki çocuğa da yeterli yardımı yapabilir büyük şehirlerde okuyabilmesi için.

bilmem kaç milyon öğrenciye 300 TL burs vereceğine yarısı kadar öğrenciye 600 tl verir mesela.

ha okuyamayan daş mı yesin? elbette hayır.

onlara da özellikle meslek liselerinde iyi bir eğitim vererek üniversite okumalarına gerek kalmadan hayata hazırlayabilirler.

demircinin, marangozun, elektrikçinin kalifiyesi, eğitimlisi de gerek bu ülkeye.
özel üniversiteler.
her yere üniversite açtın da noldu diye sorarlar adama. e mezuna iş? yok yok sen üniversite aç paralı paralı.
ortam yapacağız diye kendini kasan , derse girmeyip cafelerde oturmayı marifet sayan ,aslında birbirine hiçbir yararı dokunamayan hep aynı muhabbeti yapan, herkesin sabahlamayı gecelere kadar oturmayı bir bok sandığı bir neslin bulunduğu tüm üniversiteler kapatılsın. bunun yerine kendimizi kasmadan kırda bayırda dolaşalım daha iyi bence eğitim adına bir şey yok çünkü.
2006 da kurulan tüm üniversiteler.
anca anne baba parasıyla okuyabilen vasıfsızların doluştuğu özel üniversitelerdir.
Özel üniversiteler gereksiz diyenleri buyrun Yeditepenin hazırlığına beklerim. Öyle konuşmakla olmuyor canpare.
ilim, irfan sahibi gençliğin haline bakınız! Üniversitelerın kapatılmasını istiyorlar. Avrupa üniversitelerı gibi değilmiş!

E ne yapacağız kapatacağız. Yani gücüm tofas arabaya yetiyor ama ya mercedes olacak yada olmayacak. Hiç tofasta deneyim kazanıp, onunla işimi idare edip zamanla yavaş yavaş markayı değiştirerek, modeli yükselterek mercedese ulaşma azmi ve kararlılığı yok.

Tabi yâ! Avrupa daki o bahsettiğin üniversiteler hemen öylece oluştu ya. Bu çektiğimız sıkıntılar doğum sancısı. Hele bir kaliteyi isteyin.
Fakirlerin zoruna giden okullarda onlardan kat ve kat kaliteli insanlar var. Zaten olay şu herkesin girip girememesi.
(bkz: nişantaşı üniversitesi)

ilk kapatılması gerekendir.
ismi nişantaşı kampüsü bayrampaşada, adı üniversite binası otoparktan üniversiteye çevrilmiş.
durumun vehametini siz düşünün.
Fazla üniversite'den zarar gelmez arkadaşlar sıkıntı üniversitelerin nitelikli olmaması. Bazıları özel üniversiteler kapansın demiş, eyvallah özel üniversite yönetimlerinin izlediği politikayı çoğumuz doğru bulmuyor ama devlet üniversitelerinin hali ortada bunu her gün ege üniversitesinin kampüsünden geçen biri olarak söylüyorum. Belki evet özeller kapatılınca devletler eski günlerine geri döner hocalar paraya tamah etmezler ama bunların olması artık zor. Kapatmak yerine gerçek anlamda bilim öğrenim yuvası yapılması, paranın, sağ solun arka planda bırakılması gerekli.
Muğla üniversitesi, zaten puanları düşük, mezun sayısı az, ahlaksızlık diz boyu acilen kapatılmalı.
Bayburt Üniversitesi olabilir, sahi var mıydı öyle bi üniversite, emin değilim.
ilçelerde deyim yerindeyse köylerde açılan fakültelerin ve meslek yüksek okulların tamamı kapatılsın. sadee kaliteli işçiler ve teknikerler yetiştirebilecek meslek okulları kalsın. onun dışında dersane gibi apartman katına kurulan bütün özel üniversiteler kaparılsın. yurt barınma sıkıntısı olan bir çok bölgede üniversiteler var. bunların tamamı kapatılsın.
özellikle istanbulda en aşağı 20 tane gereksiz boş üniversite var bunların hepsi kapatılsın.

yada hiç yoktan şartlar iyileştirilsin.

hepsinide geçtim bre adam her üniversiteye basıyorsun 50 tane bölümü. her bölüme alıyorsun 300 kişi. daha sonra 4 sene içinde işsizler ordusu yaratıyorsun.

bu kafayla gidilirse 2023 e geldiğimizde ülkede işsizlik %20 lere dayanacak.
Butun ozel universiteler zia egitim vermekten Ziyade paranin pesindedirler.
Üniversiteden ziyade ihtiyacın dolduysa bölümü dondurmak ihtiyacın varsa o bölümü tekrar 1 -2 yıllık açmak hem boşa okuyup ailenin ekmek parasını ve öğrencinin alın terini kurtarır .
Hiçbir üniversite kapatılmamalı ama okulun yüzde 5 inin saçma sapan kavgaları yüzünden yüzde 95 i mağdur edilmemeli üniversite yönetimleri hangi görüşten olursa olsun eğitim almaya değil de ideoloji dayatmaya gelenlere engel olmalı.
Kısaca türkiye'deki tüm üniversiteler desek? Üniversite diye sizi meslek okulunda okutuyorlar moruk, ayık olun diğer kaynaklarla kendinizi geliştirin.