bugün

bu aletin güneşin zararlı ışınlarından gözü korumaktan başka bir faydası var mıdır varsa biz keşfedemediysek sol loblarımızda arızaya alamet getiren eylem.

suistimalin hallicesinden kapmış aracın amaca hizmet edememesi.
dalgınlık değilse, alında öküz yazmasından farklı olmayan fiil.
kapalı ortamda güneş gözlüğü takan ((bar, konser, cafe, alışveriş merkezi vb..))kesimle akrabağlığı olan kişilerdir.
(bkz: erhan güleryüz)
(bkz: cemil özeren)
(bkz: ayna)
evde ayna karşısında gözde kolpa rayban elde cep telefonu resim çekenleri gördükçe bırak kapalı havada takmayı, yağmurlu havada bile varsın taksınlar durumudur.
numaralıdır...
ya da perde arkasından süzme çabalarına gereksinme sonucudur.*
gözüne yumruk yemiş olabilme ihtimali yüksek olabilir.
embesilliktir. görmemişin gözlüğü olmuş, tutmuş gözümüze sokuyor. ben güneşli havada bile utanıyorum millet yanlış anlayacak diye. bunlar gözlüğü gözüne takınca kendini matrix teki neo zannediyor.
eğer barda takıyorsa kahramanımızın çatlıyo olması muhtemeldir. bir de çenesi sik gibi dışarı çıkmışsa tamam kahramanımız bu.
(bkz: ectacy)
istanbul'un avrupa yakasına has bir davranıştır.. Kokoş kadınların ve zibidi heriflerin vaz geçilmezidir, kapalı hava da güneş gözlüğü takmak.

Ulan ben kapalı havada camları filmli olan araba da güneş gözlüğü takan gördüm be.
ben akşam saati takmayı denedim. biraz gözleri yorsa da keyifli bir aktivite.
Bunu abes bulan insan radyasyondan da koşarak kaçar. Aynı kafa. Zararlı ultraviyole bulutlardan da geçebiliyor. Sen güneşi görmesen de o senin korneanın ana.. * Neyse...

Güneş gözlüğü yaz kış, açık hava kapalı hava demeden takılması gereken bişeydir.
özgüveni olmayanlar için geçici kurtuluş yoludur. ağır aşağılık kompleksi içerir.
gözlüğün yanları açık olduğu için zararlı ışınlar oradan geçip gözümüze gelebilir yani takınca da bir fayda olmuyor. (bkz: ince detay)
Benim bu, sana göre kapalı ama bana göre hala parlak ve rahatsız edici güneş ışığı olabiliyo o yüzdende takabiliyorum.
hacıosman-yenikapı metro hattında güneş gözlüğü takmak kadar abes olmayan durumdur.

sen tak yine gözlüğünü yiğidim metroda açmayan güneş utansın.
Göz hassasiyeti yaşayan bünyelerin, kapalı havalarda bile takması doğaldır.
Kokoşluk ya da görgüsüzlükle alâkası yoktur.
Güneş olmasa bile, o garip parlaklık, gözleri, on gündür salya sümük ağlamış görüntüsüne bürüyebilir.
Valla bak!
(bkz: montla sıçmak) gibi bir şey.