bugün

askerliğimi yapalı birkaç on yıl oldu. gittik 18 ay vatana borcumuzu ödedik geldik.
" görünmez " şeref madalyamızı, vatan hizmetini yerine getiren her yurttaş, her yurtsever gibi taktık geldik.
askerde, askere ilk öğretilen " asker selamıdır. " şöyledir:
görsel
devam edelim. kepsiz ve sol elle selam verilmez. kapalı alanda ise şapka ve kep giyilmez ve el selamı verilmez, kapalı alanda bir üst' te sadece baş selamı verilir.
sanırım ya asker selamı kuralları değişmiş yada birileri kuralları unutmuş.
görsel
not: askerlik hiyerarşisini tüm dünyaya öğreten, 2000 yıllık ordu geleneği olan bir kültürün mensubu olarak bu görüntüye gerçekten üzüldüm.
Orada asker selami yok. Adam uzunla ayni karade olmaktan duydugu utanctan dolayi yuzunu kapatmis....
Selamlaşmanın abecesi olan bir kural evet. Ama burada çok ciddiye alınacağını düşünmüyorum.
dibine kadar militarist ve de asker bir insan olarak yuh amk! dediğim hadisedir. bunu okuma yazması olan er yapsa tamam da koca koca adamlar yapıyor daha ne denir bilemedim?

cumhuriyet tarihinde yalakalığın bu kadar prim yaptığı, göt yalamanın bu kadar aleni olduğu bir dönem hiç olmamıştır herhalde.
askerliğimi yapmış biri olarak sinirlendiren durum. bizi öldürdüler acemide eğitim eğitim diye. 3-4 saat selam çalışması yapardık. kepsiz selam verdik diye yemediğimiz laf kalmazdı. madem bu kadar ciddiydiler bu halleri ne? üstelik eşek kadar komutan. yoksa temelden yetişmiyor mu bu adam? akraba kayırma mı?

not : eğitim boyunca ağaca selam durdurtulan sivaslı rıdvan tertibe de selam olsun buradan. *