1. 1.
    müthiş bir çarşı tezahüratı.

sözleri;

Yağmurlu Bir Günde Görmüştüm Seni,
    Üstünde Çubuklu Formalar Vardı,
    Bir Anda Tutuldum Aşık Oldum Ben,
    Hayatın Anlamı Siyah Beyazdı,
    Ölümle Yaşamı Ayıran Çizgi,
    Siyahla Beyazı Ayıramaz ki,
    Her Yolun Sonunda Ölüm Olsa da,
    Sevenleri Kimse Ayıramaz ki...
    -1 ... tu kaka bana
  2. 2.
    saçmalıktan başka bir şey değildir. eğer başarı istemiyorsanız, önce klüp, sonra aşk, sonra olmasa da olur başarı, istiyorsanız; kazan'da biranızı içip, atatürk fotoğrafları altında, stada yürüyüp, tribününüze girip, boğaza karşı sigara içebilirsiniz. bunları yaparsanız, başarılı olamazsınız. türkiye dereceleri olan, avrupa'ya oynayan bir klüp değil. şehrinizdeki alternatif, futbol eğlencesi olursunuz. zaten beşiktaş taraftarı, alternatif futbol eğlencesi takımı olmayı seçmiştir, 21 yaşında olan ben, beşiktaş'ın sadece -1- yüzüncü yıl şampiyonluğunu gördüm, avrupa'da hiç bir başarısını görmedim(hımm chealsea maçı vardı). başarılı olmanın yolu, stadın her tarafını localarla doldurmaktan geçer. halkla ilişkiler uzmanları ile çalışmak, psikolog önerilerini dinleyip, merchandising'ler açmak*, maç günlerinde, stada yürüyüş yolu olan bağdat caddesi'nde takım bandosu yürütmek gerekir. benim kendi takımımda, maddi durumunun kötü olduğu günlerde, 11 metin-11 türk-tek bayrak-tek millet gibi gudikliklere girsede, kısa zamanda doğru yolu bulmuş ve bir avrupa futbol klübü gibi çalışmalara başlamıştır. bugün ali sami yen'de kapalı alt tribün'ün bulunması, galatasaray'ın neyin doğru neyin yanlış olduğunu gördüğünü gösteriyor. okula başlayalı 3 yıl oldu, her gün inönü stadyumu numaralı dış cephesi'ni görüyorum, böyle bir rezillik olmaz, sıvası nem tutmuş, siyaha yakınlaşmış, burası deniz'den etkileniyor olabilir ama iç taraftaki pvc kapıların üstündeki tozlar, dışarıdan gözüküyor, sevenler ayrılmıyor ama beşiktaş'ın kirlilik'le bir bağı olduğunu sanmıyorum. ben şahsen girmem, kapalı alt tribün'den sonra beşiktaş'ın numaralı tribününe, gidenlerde klüp aşkı'ndan gider. klüp aşkının nelere kadir olduğunu da, ben 21 seneden beri gözlerimle gördüm. bir tarafta, avrupa'nın sayılı stadlarından ikisini inşa etmiş, fenerbahçe ve galatasaray. diğer tarafta inönü'nün dış cephesi. bir tarafta uefa ve süper kupa sahibi, cl çeyrek final oynamış galatasaray, çeyrek final oynamış ve gelecek yıllarda daha büyük başarılara imza atması muhtemel, fenerbahçe. diğer tarafta, haydi çocuklar dayanın..

ama yinede, düşünülecek belli, üzerinde kartal amblemi olan bir bıçakla öldürülmek, belki de ölümlerin en güzeli zihniyeti iş başında olacak. çok da umrumda değil. galatasaray ve fenerbahçe avrupa arenasında, gerek stadları ile gerek başarı potansiyelleri ile bu ülkeye yeter. beşiktaş'da avrupa klübü olma yoluna girse, ülkeye puanlar kazandırsa sevinirim ama, çarşı için, sevgi, başarıdan önce geliyor, başarısızlığı sineye atıncada, durum ortada. rakamlar konuşuyor;ben değil!.
    ... rockandroll