1. 1.
  insanı uçsuz bucaksız melankoli uçurumlarına sürükleyen, hüzün kokan, gri renkli bulutların gökyüzünü kaplaması olayı.
  2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  sabah uyanıldığı zaman; saatten önce dışarı bakılıp "oo akşam olmuş tekrar yatayım bari" dedirten iç karartıcı havadır. aynı zamanda bir kararsızlık da hakimdir bu havaya. ne yağmur yağar, ne kar yağar ne de güneş açar. birazcık terbiyesizdir kendileri.
  ... fiammetta
 3. 3.
  edit: (bkz: kapali hava)

  böyle bir nefret yok yaa.
  nasıl tiksinç bir hava bu. kapalı ve boğuk. insanın tüm enerjisini alıyor lan. biranda hüzün moduna giriyorsunuz, sonra iyice bir içe kapanıklık, devamında depresif şarkılar...
  kim sever kışı? güneşi görmeden karanlık yerleri kim sever lan. allah korusun, yağmurlar geceleri yağsın ama bulutsuz. gündüzleri de güneşli olsun. amin.
  2 -1 ... grb 050904
 4. 4.
  (bkz: sikimsonik)
  ... cnnturk
 5. 5.
  boğar, iç sıkar kapalı havalar... delirtir adamı.
  ... bilgisu
 6. 6.
  berbat bir durum. insanın canı okula gitmek istemez, robdöşambr kuşağını beline bağlayıp salonda gazetedeki köşe yazılarını okumak ister*.
  ... suker
 7. 7.
  sürekliyse ve böyle arada 1 dakikalığına falan güneş kendini gösterip kaçıyorsa, kavanozda yaşıyormuş hissi verir. Sanki böyle koskocaman bir kavanozun içindeymiş gibi, arasıra 1 dakikalığına kapağını açıyorlar "Azıcık hava alsın lan" diye, ondan sonra tekrar kapanıyor. öyle gibi sanki.

  http://pilonidalkist.blog...5/biri-beni-bcaklasn.html
  ... kumuyebo
 8. 8.
  yataklardan çıkası gelmez insanın. bu nedir ya dersiniz. sanırsın mikail işi bırakmış, atar yapıp istifa etmiş.
  2 -1 ... lafbaz
 9. 9.
  (bkz: uyku havası)
  1 -1 ... alyowerlak
 10. 10.
  kimileri için güzel, kimileri için depresyon havasıdır. böyle havalarda benim içim kararıyor, canım sıkılıyor. bohem hava da bir yere kadar çekilebiliyor. ben öyle sıcak kahve, kanepe, film, battaniye ile günlerini geçirecek kişi değilim.

  gözünü sevdiğimin mavisi...
  1 ... this is from mathilda