1. 1.
  Kapalı ayran , ayran değildir. Benzeri birşey. Köy Ayranı tam vasıfları olan ayrandır.
  6 -3 ... aydinoglu vertigas
 2. 2.
  (bkz: susurluk ayranı)
  5 ... t bag
 3. 3.
  (bkz: yayık ayranı)
  2 ... sakuya
 4. 4.
  Nenemin sağdığı sütten aynı gün içinde yaptığı ayranı içmiş biri olarak piyasada susurluk ayranı da dahil olmak üzere satılan ve adına köy ayranı,açık ayran denilen ayranlar kalitesizdir bunu bi kenara koyun.

  bu kalitesiz ayrana sırf salak salak şekillerde servis ediliyor diye kapalıdan daha fazla para vermek bence salaklıktır bu da burada dursun.

  bu durumda kapalı ayrandır.

  ha senin güvendiğin ayşe hala vardır mis gibi ayranı vardır onu iç ama normalde piyasada ha açık ha kapalı ikisi de fiyasko.

  bir başka konu ise (bkz: özerhisar ayranı)
  -1 ... bilinen bir sokakta kaybolmak
 5. 5.
  anket yap yap da adam gibisini yap.

  (bkz: imam hatipler kapatılsın)
  (bkz: imam hatip okullarının sözlük üzerindeki etkileri)
  ... basbakan olacak adam
 6. 6.
  Köy ayranıdır. Çocukken o köy ayranı için yandaki köye koşturup duruyordum her gün devasa çoban köpeklerinin arasından koşuyordum ve minik bir duvarı tirmaniyordum . Köyde 10 gün kaldıysam 10 gün boyunca gittim. Böyle güzel bir tat olamaz.
  ... uzak diyarlarda evli barkli
 7. 7.
  birincisi piyasa yoğurtları,ayranları hem almayı hayal ettiğiniz faydanın %10-20'sini anca sağlıyor. bizimkiler benim yaşım kadar şehir hayatları var bundan önceki hayatları hep köyde geçmiş. bu yüzden alel acele ya da oldu da süt almadıklarında sadece hazır yoğurt alıyorlar. bunun dışında hep evde yoğurt yapıyorlar. bir mis oluyor... ben de hazır ayranı sevmediğimden, sırf köy ayranı tadı yahut hafif susurluk ayranı kıvamı alsın diye önceden çırpıyla yapardım artık robotta yapıyorum ayranı içine buzları da koyuyorum. en kral süt ürünleri markası da böyle ayran tadını veremez. ikincisi probiyotik yönlerinden en fazla verimin de evdeki yoğurtlardan alınacağı söyleniyor dinleyeceğiniz tüm doktorlar tarafından.
  1 ... mantiksalpozitivizm