1. 1.
  ebeveynlerin kullandığı bir "recai hâlâ yatmamış." saptama yöntemidir.
  gece yarısı izlenilen televizyondan çıkan parlaklık ya da odadaki açık ışık, yerden yansıyarak kapının altından zifiri karanlığa ulaşmayı başarır. bu sürede, gece gece kenefe kalkan ebeveyn bu ışığı görür ve "öğrenci"nin hala yatmadığına kanaat getirir. boşu boşuna bir araba azar işitilir.
  çözüm basittir. kırtasiyeden alınan siyah karton, kapı ile yer arasında -45 derecelik bir açıyla gelecek şekilde kapı üzerine bantlanır; sabah derse geç kalınır. bu sefer de sabah kalkılamadığı için azar işitilir.
  3 ... milistr0ke
 2. 2.
  korku filmlerinde sıkça görülebilen sahne. kapının ardında mutlaka bir bokluk vardır.
  ... bttf
 3. 3.
  ak sakallı dede arka fonudur.. hemen akabinde kapı yavaşça ve gıcırdayarak açılır ve milli piyango'nun şanslı numaraları kulağına fısıldanır.. oha ne güzel rüya be.. itü asırlardır çağdaş..
  1 ... aysel gurel
 4. 4.
  bazı durumlarda özgürlüğü ve yarını simgeleyendir.
  1 ... televizyona konan sinek
 5. 5.
  "richard sen misin?" seklinde hitab edilen huzme. ama o riçırt degildir. nuri alço dur , elinde kolasiyla.
  1 ... calemityceyn
 6. 6.
  kapı bildiğin buzlu camsa, herşey ... gibi meydandadır zaten. ışık huzmelerine filan gerek kalmaz.
  ... sosyalpenguen
 7. 7.
  son derece fantastik dusunmeye ve hatta paranoya sahibi olmaya neden olabilir isik yansimasidir. * *
  <uyari: az sonra okuyacaklariniz gercek bir olaydan alintidir.> * * *
  daha onceden hirsiz girmis 2 katli bir evin u sekildeki merdivenini dusunun, aydinlatma olarak 1 adet lamba gece acik birakilmaktadir bu merdivende. merdivenin bittigi yerde 3 oda girisine sahip mini bir koridor vardir, ve bu odalar kapi altindan direkt olarak o isigi alir. koridorun basi, 1. odanin kapisinin ve merdvenin oldugu noktadir ve isigi en cok alan bolgedir. bu odada son derece sakin bir baba ve tam aksine bir o kadar panik atak *anne bulunur. panik atak anne eve hirsiz girmesi ve ust kata cikmasi durumunda kendi capinda bir onlem almis, kapi altindan suzulen isik huzmesinin hirsizin arkasinda kalmasi sonucu olusturdugu golgeyi gormeye odaklanmistir. alt kattan gelen tikirtilar* sayesinde hiper duzeyde uyarilan anne erken uyari sistemini calistirir ve golgeyi gormeye odaklanir. vee bingo! golge oradadir. anne panikten ses cikaramamis, babayi durtmustur. fakat buradaki tespit edilmis golge; elinde yemek tepsisi ile televizyonu kapatip yukari odasina cikan revolter00'in golgesi oldugu ev sakinleri tarafinca henuz bilinmemektedir. revolter00 elinde tepsi koridorun sonundaki 3. odaya dogru ilerlerken aniden baba tarafindan 1. kapi ve hemen arkasindan koridorun isigi acilir. * gercekler su uzerine cikar, ** ama paranoya asla bitmez.. *
  -1 ... revolter00
 8. 8.
  klasik korku filmi öğesidir:
  Av durumundaki kişi bir odaya kısılıp kalmıştır. içeride olduğu belli olmasın diye ışıkları kapatmıştır. Görebildiği tek şey kapinin altindan suzulen isik huzmesi'dir. Birden oradan birisi geçer. ikinci geçişinde de odanın kapısını yavaşça açar. * Tam kapıyı açarken mesai arkadaşı onu kimsenin olmadığına ikna eder:
  - Olm burda kimse yok lan!
  - Hadi gidek o zaman.
  Böylece av rahatlar.

  Bir gün yönetmen olursam, kullanmamaya gayret edeceğim klişedir aynı zamanda.
  1 ... wtsnake