bugün

görsel
Olayın bu kadar bokunu çıkartmasaydınız iyiydi.
adı üstünde kanun hükmündedir. yani normlar hiyerarşisinde kanunlarla aynı basamakta yer almaktadır. kanun hükmünde kararnamenin çıkarılması için yetki kanunun gerekli olması, bazı kişilerce kanun hükmünde kararnamelerin normlar hiyerarşisinde kanunların altında yer aldığı düşüncesini uyandırmaktadır. lakin bu doğru değildir.
(bkz: doğan görünümlü şahin)
eskiden koalisyon hükümetlerinde çatlak olduğunda başbakanı çıkartan partinin meclisten geçiremediği yasaları çıkarma aracıydı. çok gerekli durumlarda ve nadiren kullanılırdı.

günümüzde anayasa mahkemesi'ni bypass edip ülkeyi tek adam diktatörlüğüne tümüyle çevirmek için kullanılmakta olan zımbırtı. terör bahanesiyle böyle bir yola sapıyor akp ama hem ftö hem de pkk konusunda muhalefetten sonsuz destek alıyorlar. hâliyle niyetlerini de çok belli etmiş oluyorlar.
Türkiye'de amacından sapmış Kişisel hüküm kararlara dönüşmüştür.

Kaynakta yazanları tanımı bir hatırlasak iyi olacak.
görsel
"Dediğim dedik, çaldığım düdük"ün demokrasilerdeki (!) halidir.
meclisi by-pass etmektir. bir nevi hükümetin meclise darbe koymasıdır...
bir ülkede demokrasi olmadığını kanıtlayan kanun hükmünde kararnamedir.
2011 akp hukumetinin ozellikle 12 eylul 2010 referandumuyla beraber istedigi at kosturabildigi istedigi karari vermesine yarayan kotu niyetliler tarafindan demokratik diktatorluk olarak kullanilan hede
çok kolay bir açıklaması vardır, okuduğumdan beri bana kendini unutturmayan.*
yeni başlayanlar için gelsin*; kanun gibi geçerli fakat süresi kanun kadar uzun olmayan.
örneğin; key paraları.
dikdatörlügün ilani. parlamento sistemi icin verilen sinyaller..

ferman padisahimindir. padisahim cok yasaaa(!?)

http://www.haberturk.com/...n-resmen-ilan-edilmesidir
(bkz: fetva)
komisyondan geçen kararnamedir.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1044935&Date=02.04.2011&CategoryID=78

çok demokratiktir, değil mi?
-kanun hükmünde kararname

+bi daha söyle

-kanun hükmünde kararname

+ye beni erkeğim, öp beni. ohhh.
*
Çok kişilikli yazardır. her ismine karşılık gelen farklı bir kişiliği vardır. sohbet etmenin ayrıcalık, arkadaşı olmanın ise farklılık olduğu su götürmez bir gerçektir.
hak edene sağlam ayar verir bundandır ki sevmeyeni de çoktur. lakin biz ilgi ve alaka ile ailecek takip etmekteyizdir. artık buralarda pek yazmamaktadır zaten yazsa da değeri bilinmediğinden çok da önemli değildir.
alsancak da içmeyen ölsün zirvesi nin bir anlamda huysuzu olmuştur. onu ikna etmek için dil dökmüşümdür ama işe yaradı mı bilmemekteyim. yine de tanıştığımız için memnun oldum.
zirveyi beğenmeyen yazardır. ama zirveye tüm gücüyle destek de olmuştur.

geldiği için teşekkürlerdir.

(bkz: alsancak da icmeyen olsun zirvesi)
kendisiyle 1-2 kelam edilmeden hakkında ahkam kesilmemesi gereken yazar. aslında kendisiyle ilgili asla ahkam kesilmemesi gereken yazardır ki kendisi etiketlenmekten hiç haz etmez. öyle ki aldığı kıyafetlerin etiketlerini söker, öyle giyer. *
kendisi hakkında en şaştığım şudur ki; nasıl oluyor da bu kadar güzel yazılar yazan bir yazar hakettiği ilgiyi görmez. ah pardon biz genellikle doğru söyleyenleri sevmiyorduk, unutmuşum.
son olarak; hocam entrylerinin hastayız *
entrylerinden sürekli gerilim halinde olduğunu düşündüğüm yazar... sevgili yokluğu kaynaklı sanırım...
Türkiye Büyük Millet Meclisinin bir kanunla yetki vermesi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından yetki kanunu çerçevesinde belli konuları düzenlemek amacıyla çıkarılan yazılı hukuk kurallarıdır. Bunlar tıpkı kanunlar gibi resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girerler.
uzun zamandır pms* olmamıştır. evet kurudum lan. fesüphanallah*
pms döneminde kendisi kızdırılmamalıdır...
rahmetli Turgut Özal'ın marifetiydi sanırım,
maksat rahat at koşturmak!