bugün

Düşüncesiz bir hareket muhtemelen kendisi de nasıl böyle bir şey yaptım diye düşünmüş belki üzülmüştür. Kendimi öğrencinin yerine koyuyorum da büyük ayıp ve utanç bir bakana yakışmadı.
(bkz: #19354646)
para her şeyin ilacıdır kardeşim,
kanser hastasıysa kanser hastası kız.
eline veriyorsan milyon dolarlık çek helal olsun, hastalığına da şifa olursun
ama eline 200 lira sıkıştırıp gönderiyorsan ancak bir genç kızın hayatına mâlolursun.
Amsterdam da ki kovacilarin son verdigi bilgiye gore, insanlik disi eglemdir.
afedersiniz ama kaliteli orospu çocukluğunun göstergesidir.
troll başlığı zannetmiştim. sizlere yemin ederim. içimden de küfür ediyordum; ''ulan allah kitap karıştırdınız, şimdi de sıra çaresiz insanların duyguları ile oynamaya mı geldi'' diye.

yazıklar olsun. ne denebilir ki?
bakın gerçekten bir troll açsa ancak bu kadar tepkisiz kalabilirdim bu başlığa. bir de ne göreyim ya rab; bakan yahu. koskoca cihan devletinin torunu bir milletin bakanı. türkiye cumhuriyeti'nin bakanı. dışa açılan kapısı. avrupai yüzü.

bir troll açmış olsaydı bu başlığı, mallara gönderir, en azından görsel olarak rahatlardım. derdim ki ''al ulan orospu çocuğu, seni görmezden geliyorum.'' ama koskoca bir devletin bakanı bunu yapınca, demek görmezden gelinemiyormuş.

kızcağıza çok üzüldüm. allah kimseyi kanser ile sınamasın. daha birkaç ay öncesinden bir arkadaşımın annesi vefat etti. ölüm üzerine konuşamadığımı bilmediğinden, küsmüştür belki bana. fakat ben çok üzüldüm. elimden ne geldiyse yaptım anneciği huzurlu olsun diye. ama yetmedi. mukadderat.. çok üzüldüm ve üzüldüğümü söyleyemedim ona.

şimdi bu kızın durumuna bakıyorum, cebine para sıkıştırılıyor. onca insanın önünde. onca kameranın. onca bakan gözün. bir çift ''bakan'' gözünün.

hani müslümanız ya hepimiz; müslüman doğduk ya bu topraklarda. zekatımızı verip orucumuzu tuttuk ya; heh işte, bak benim babam der ''bir elin verdiğini öteki görmeyecek.''
muhtemelen ona da başka biri dedi, ya da bir cuma vaazında duydu.

adam milyonların önünde cebine para sıkıştırıyor yahu kızın. günah değil mi arkadaş? yazık değil mi? ayıp değil mi?

ayıp.
ben utandım bu hareket karşısında. ben iğrendim aynı memlekette yaşamaktan. aynı milliyetten olmaktan. yazıklar olsun be. gerçekten yazıklar olsun.
Yapanın yanına kar kalmaz.
Yaptığı densizliğin cezasını ya bu dünyada, olmadı ahirette muhakkak çekecektir.
davranış bozukluğu olan yazar başlığı. para sıkıştırmak değilde onunu yanında kalsanız, sıkıntılarıyla ilgilenseniz, hiç olmazsa her gün tebessümle yüzüne baksanız, ona eşlik etseniz belki de onu tekrar hayata bağlayabilirsiniz. bu mümkündür.
güncel Önemli Başlıklar