1. 1.
  ekşi sözlük'te açılmış bir başlık.

  yardımda bulunacak bir kaç insana daha ulaşması umuduyla başlığı buraya da kopyalıyorum. Allah'a şükür ki; haluk levent ve ahbap malatya şubesi konuya el atmışlar. buradan sonrası için enes'e Allah'tan şifa istemekten ve pamuk elleri ceplere götürmekten başka benim bildiğim yapacak başka bir şey yok.

  alıntı:

  ''merhaba. malatya'nın doğanşehir ilçesinde öğretmen olarak çalışıyorum. bugün, 4 yılı birlikte geçirdiğimiz ve geçen dönem mezun ettiğimiz öğrencimiz enes'in kanser tedavisi gördüğünü öğrendim. benim hatırladığım o güzelliğin şu anki fotoğraflarını görünce tanımakta zorluk çektim ve kelimenin tam anlamıyla sarsıldım.

  enes'in hep özel bir çocuk olduğunu düşündüm. çünkü nasıl davranması gerektiğini bilen, saygıyı elden hiç bırakmayan, karakterini erken oturtmuş ender öğrencilerden biridir enes.

  şu anda malatya turgut özal araştırma hastanesi onkoloji kliniğinde tedavi görüyor. ancak annesi maddi olarak tükenecek noktaya gelmiş ve yardım talep ediyor. enes kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olduğu için anne, en çok ihtiyacı olan şeyin bez olduğunu belirtiyor.

  sizden rica ediyorum, sosyal medya hesaplarınızda küçük bir yer ayırsanız bile belki yaralarına merhem olacak birilerine ulaşır.

  link1: https://m.facebook.com/do.../2057745150944540/?type=3

  link2:
  https://hizliresim.com/PDWDlO

  pazartesi günü diğer öğretmen arkadaşlarla birlikte hastaneye gideceğiz. daha fazla bilgiyi burada editleyeceğim.

  ziraat bankası ıban 330 001 000 464 6887 10 8850 01

  lütfen arkadaşlar, ilginizi esirgemeyin...

  edit: anneye ancak ulaşabildim. rahatsızlığı lenfoma. en büyük sorun akciğerde. ancak mide ve kasıklara da yayılmış. 2. kemoterapisini görmüş. durumu son derece ciddi.

  edit: anne çocuğuna bakmak zorunda kaldığı için işten "atılmış."

  edit: iban hesabı annesi elif karadağ adına kayıtlı.''

  ekşi'deki ilgili başlık: https://eksisozluk.com/kanser-hastasi-enes--5779695
  2 -1 ... lunarliftoff
 2. 2.
  Söz konusu çocuklar olunca, bir tuhaf oluyor insan. Şayet ben elimden geleni yapacağım.
  6 ... universitemezunuaskdoktoru
 3. 3.
  umarım herkes elinden geleni yapar.
  -1 ... skip 61 kenara
 4. 4.
  Dünyada yüzlerce belki binlerce çocuk kanser hastası. Kimbilir ailesinin kimlerle bağlantısı var da bu kadar öne çıktı bu vaka.

  Bilmiyorum ya bana çok samimiyetsizce geliyor on binlerce kanser hastasının içinden şanslı bir veledi seçip de bütün paraları, ilikleri vs.yi onun üstüne akıtmak.

  Bu ülkenin bu tarz şeyleri finanse edecek gücü varken, arap toplumu köylüsü gibi imece usülü birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz. O da vaka çok patlatılırsa.

  Çok samimiyetsiziz.
  ... siyah alfabe