bugün

her an kansere yakalanacağını düşünen kişilerin fobisidir. vücudunun herhangi bir bölgesinde şişliğin kansere işaret olduğunu düşünendir. *
Manyak eden bir fobidir.

Kişi,kendisinin veya ailesinin klinik durumundaki herhangi bir bozulmada,hemen internete koşarak araştırma yapar.Doktorların hasta sorularını cevapladığı bazı sitelere sorular yağdırır ve içini rahatlatmaya çalışır.

Sanırım kanser vakaları bu kadar artarken,yakında toplumun büyük kısmı bu fobiye yakalanacaktır.
Muzdarip olduğum fobi. insana hayatı dar ediyor.
Daha fazla bilgi edinilince gecebilecek fobidir.
Kanser diye birsey yoktur.genetik hastalik yoktur.kapitalizm ve tip alaninda zengin olan insanlar vardir.
(bkz: korkulan şeylerin başa gelmesi)
kanser fobisi yoktur, ölüm korkusu vardır.
En güzeli niyeti halis tutmak ve kendini çok fazla dinlememek. Bir de herşeyin insanlar için olduğunu bilip buna inanmak.
hayatındaki neredeyse herkesi bu hastalıktan kaybetmiş kişinin olağan korkusudur. bende de mevcuttur.
(bkz: kanser lobisi)
Benim düşüncem korkular korkulan şeyi tetikliyor çoğunlukla. Sakınılan göze çöp batar hesabı.
çevremde kanser vakaları o kadar cok oldu ki ; korkmamak elde değil ama bunu abartip hayati zehir etmemek lazim.
olsanızda anlamıyosunuz zaten korkmayın
acaba diyip gittiginde ise coktan 2. evreyi gecmis oluyosun
'olsaydım/olursam ne yapardım' sorusuna kendinizi tatmin edecek gerçekçi bir yanıt verdiğinizde o kadar da huzursuzluk vermeyen fobidir.
Son altı aydır beni sarmış olan fobi. Tıp dilindeki adı ne bilmiyorum ama ara ara "içimdeki hangi organım beni arkadan vuruyor, hangisi isyan bayrağı açtı acaba" diye düşünüp duruyorum.
edit: anladım ki kafayı sıyırmak üzereyim.*
Özellikle çok sigara içtiğim için oluşan fobidir. Bir gün öksürme yüzünden bayılmaktan korkuyorum ve kanser çıkacağımdan endişeleniyorum. Ama sigara vazgeçilmez olabiliyor. Seveni için tabi ki.
(bkz: karsinofobi)

Eğer önünü alamazsanız okb’ye Kadar yolu var. Diğer fobilerin aksine, kendiniz ile cebelleştiğiniz ve direkt bir muhattap edinmediğiniz için Takıntı haline geliyor.
Yalnızlık hastalığıdir. iki senemi yok etmiştir. 2 sene içerisinde 60 defa hastaneye gitmiştim. Defalarca kan vermiştim.

Psikololik destek ile geçmektedir.
Sahip olduğum fobi.

2010 yılında, doğum günümde lösemiyi yendim. vücudum yendi ama psikolojimi alt üst etti illet hastalık.

En ufak bir yerim ağrıdığında 12 yıllık hematoloji doktoruma koşuyorum hemen.
burger king çıkışında hissedilen korku. girmeden önce yalnızca cheddarın köftenin üzerindeki o akışkan hali düşünülür.
çevreden sıkça duyduğum pek çok vakayı, hele bir de teşhisi konmadan tam bir hafta önce gayet sağlıklı görünen bir yakınımızı gördükten sonra bende de ortaya çıkan fobi.
daha iki gün önce de genç birinde omurilik kanseri görüldüğünü duydum, düşündükçe bir kötü oluyorum.
tıbbın ve bilimin insan hayatına egemen olmadığı dönemlerde günümüzde basit bir tedaviyle geçiştirilen ve sıradan bir hastalık olarak görülen pek çok mikrobik hastalık, insan hayatına mal oluyordu. günümüzde ise ölüm nedenleri şekil değiştirdi, günümüz hayat şartlarında kanser grip gibi yayılmış durumda.
radyasyon, kirli hava, yapay ve katkılı gıdalar, türk gıda sektörünün içler acısı hali, kimyasallar.. hayatımda hiçbir tütün mamulü kullanmamış olmaktan gurur duyuyorum zira günümüzde hayat yeterince sağlıksız zaten üzerine bir de onu eklemeyelim.
Dünyanın iyice boka sarmasıyla ve Yaş ilerledikçe ortaya çıkan fobidir. Hastalığın öldürmesinden değil süründürmesinden korkulur. Kanser ağrılarını çekenlere sormak lazım. Geçmeyen bir mide ağrısı, bulantısı ve kusma durumlarını düşünmek bile azaptır. Ama Korkunun ecele bir faydası yoktur.
Çağın getirisi.