1. 1.
  (bkz: gökhan sav) adlı şahsın çizdiği portredir.

  iyi mi kötü mü karar vermiş değilim. sanatsal açıdan buna benzer örnekler var yurtdışında; ama bunu türkiye'de özellikle de atatürk protresi yaparak millete gösterirseniz ne ırkçılığınız kalır ne salaklığınız ne sanattan anlamadığınız ... ergenekondan içeri bile alınabilirsiniz!

  (bkz: kanla resim yapmak)

  http://video.haberturk.co...D=38402&k_A=haberturk

  dipnot yurtdışında bu işle uğraşan garip ressamlar olmuş ama isimleri nette net değil ama yaptığını gayet iyi bildiğim tek isim (bkz: hermann nitsch)
  2 -3 ... xargn
 2. 2.
  'muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur' ne güzel söylemiş atamız. ama bu sözü yanlış anlayanlar var sanırım. benim anladığım, haksızlıklara ve seni yermek isteyenlere karşı aradağın kuvvet senin damarların dolaşır'dır.
  5 ... eli kolu bagli
 3. 3.
  çok gereksiz bir şey.Ne amaçla yaparsinki bunu, tamam gayet güzel çizmişsin ama kanla bunu yaparak ne kastettiğini anlayabilmiş değilm.
  2 -2 ... bekido
 4. 4.
  Türk insanının kültürel ve genetik yapısı Vatan için savaşmaya programlı olduğundan savaşamayan insanların vatana bağlılığını gösterme simgesi olabilir. Bu kişi eleştirilmeden önce Ben ne kadar askerim sorusu kendi kendine sorulup tatminkar yanıt alındıktan sonra bu kişi eleştirilmelidir. Olumsuz yanıt gelirse isterseniz einstein zekasına sahip olun aydınların aydını olun işe yaramazsınızdır.
  4 -2 ... selim pusat
 5. 5.
  kanla kuran'ı kerim yazdırmak gibidir. saçma ve abartılmaması gereken bir eylemdir. gösteriş amaçlı yapılmış olabilir, o yüzden normal kalem varken kanla yapılması çok fazla ilgi çekmek amacı taşıyabilmektedir.
  1 -1 ... kirkugur
 6. 6.
  Atatürk'ü tabulaştırmanın bir örneğidir.
  1 -3 ... little tramp
 7. 7.
  atamızın pek de desteklemeyeceği birşey olurdu muhtemelen.
  1 ... harexis
 8. 8.
  (bkz: bokla çizilen abdullah öcalan portresi)
  2 ... musikici
 9. 9.
  bir çeşit pagan ayinidir. faşist diktatör inönü zamanında memleket yunan latin kültürünün istilası altına sokulmuştu. işte bu tarz pagan ritüeller de o günlerin alışkanlıklarından olsa gerek.
  -2 ... volkan2386
 10. 10.
  kanla çizilen atatürk ün portresi değildir.
  vatanımızın sınırlarıdır.
  ay yıldız üzerimizde dalgalansın diye bunları söyleyenlerin bile
  dedeleri canlarını vermekten kaçınmamıştır bilseydi böyle torunları olduğunu
  sömürge olarak yaşamayı seçerdi.

  (bkz: saçmalamak için en uygun yer)
  1 ... emmett l brown