bugün

hiç yaklaşılmaması, uzak durulması gereken cins-i latif türüdür.
ayrıca (bkz: kızları arkadas olarak goremeyen zihniyet)
asla çıkılmaması gereken kızlardır bunlar.eğer çıkıldığı takdirde zırt pırt ondan bahsederek durduk yere çocuğu dövdürebilir zira bu kız güruhu.
bu kurala uyulduğu sürece sorun yoktur:
- bir kişi, sevgili edinmeye karar verdiği andan itibaren kız ise hayatındaki diğer erkekler, erkek ise de hayatındaki diğer kızlarla arasına mesafe koyması gerekir.
çünkü nasıl bir kız, sevgilisinin sırlarını başka bir kızla paylaşmasını kaldıramazsa, bir erkek bu konuda çok daha hassastır.
kankamın, benim yüzümden ister istemez içine girmiş bulunduğu güruh. zordur ateşle barutun kardeşliği, mesafesini ayarlayamadıktan sonra **.
yanlış olaylara giren bayan kişiler.
(bkz: amcası erkek olan kızlar)
bir kizla bir erkegin arkadas olmasini algilayamayan zihniyetin yadirgadigi durum. ya illa ki yakistirma yapilir, kanka olduklarina bir turlu inanilamaz, ya da bok atilir. ayriyeten karsi cinsi bir cinsel obje olmaktan ote, bir seyler paylasilacak insan olarak goremeyen kisilerdir bunlar, yaziktir kendilerine.
bir laf vardır erkekle erkegin kankalıgı mezara,kızla erkegin kankalıgı yataga kadar gidermiş...bir kıza erkekten kanka olmaz.
- naber toygar
- iyiyim şifon senden
- iyi be kanka nabak, sınavdan cıktık, senin moralin bozuk gibi?
- yok be kanka, biraz üzgünüm sadece o kadar
- neden be yaw, ne oldu ki kanka, anlatsana, bana anlatmıcan da kime anlatcan
- ya ben seviyorum kanka...
- hadi ya ne güzel, kimmiş bu şanslı kız *.
- kanka, ben seni seviyorum ya, arkadastık biliyorum ama birden hislerim depreşiverdi işte bende anlamadım..
- ya, ama kanka biz..
- eee senide kankanıda defol git lan..fahişe kılıklı sürtük, kankayız dedik verirsin dedik.. git o x5 'i olan ibneye ver..
söz konusu kankanın lakabının ayı karakterinin safkan bir apaçi bir baltazar olması durumunda zaman içerisinde bir kamyoncuya dönüşebilen,ayrıca sevgilileriyle ilişkileri sağlıklı yürüyemeyen insanlardır.
surekli yanlis anlasilmaktan muzdarip cileli kizdir. boynuna "biz kankayiz" yazan bir pankart asip dolasmasi gereken kizdir. * *
aradan on sene gectıkten sonra ben senı ılk gordugumden berı sevıyorumve senınle evlenmek ıstıyorum la sonuclanabılecek arkadaslık turudur..
genellikle kankiiiii diye gezen ve yapmacik hareketler yapan tiplerdir.
sonunda bir gün, o kanka dedikleri insana bir şekilde kazık atabilecek insan tipleridir. hepsi için geçerli olmamakla birlikte, o kankalarını derinden yaralayabilirler, yazıktır, günahtır, etmesinlerdir.
kanka asla vermez sadece dişiliği kullanır hele karsısındaki abazan bir tipse kendisine köle eder hiç acımaz.
delikanlıdır , candır böyle kızlar ;muhabbetleri çekilir , mıymıntı olmazlar.
sevgili veya arkadaş ilişkisinden çok ileri ilişkileri olan kızlardır*
genellikle güzel olmayan kızlardır.
-kızlara şimdiye kadar hiçbir erkekten görmediği şefkati veren,
-kızların hayatındaki her şeyi anlatabilecek kadar güvendiği,
-kendisine dişi olarak değil,insan olarak bakan,
-iyi ve kötü günlerinden hep yanında olan,
-takımını değiştirmesini sağlayan,
-ona bıkmadan usanmadan futbol anlatan,
-beraber oyunlar oynayıp,gülen,
-kızsal sorunları dinleyen,
-sıkıntısını dinleyen,çözümler üreten,
-beraber gülüp,ağlayan,
-1 gün görmeyince,sesini duymayınca,yazışmayınca özleyen,
-iyilik melekleridir kızların kankaları.zordur bulmak,ama bulundu mu bırakılmamalıdır. *
gece gündüz demeden, her daim sözkonusu erkeğin yardımına koşan ve yine sözkonusu erkeği en iyi anlayan kızlardır.*
bazı durumları iyice tanımladıktan sonra kız-kız arkadaşılıgını golgede bırakan,kıskançlıkların olmadıgı,gayet açık-net belki de daha rahat olabileceginiz arkadaşlık turudur kız-erkek arkadaşlıgı ...
kankası kız olan erkekler olabıldıgıne gore bu da olabılır. lakın nereye kadar surer sonunda ne olur orası bıraz karısık durum.
gayet normal bir durumdur, kızın gidip kankasına vermesi diye bi durumun sözü bile edilemez. hatta kız kankasının beğendiği kızla gidip muhabbeti bile koyultur. kanka için can feda.
(bkz: my best friend s wedding)