bugün

''bu oyuna gelmeyeceğiz'' cümlesinden bir süre sonrA söylenen cümledir.
fetö kandırdı
öso kandırdı
hdp kandırdı
abd kandırdı
rusya kandırdı
fransa kandırdı*
avrupa birliği kandırdı
birleşmiş milletler kandırdı
nato kandırdı.

yakında şangay beşlisi kazık atmasın bari, bir kazığı daha yiyecek delik kalmadı bizde.
son zamanlarda çok kullanılması sebebiyle artık klişeleşmiş bir sözcüktür. (bkz: klişe)
olaylardan kaçmak için güzel cümle.
20 YIL SONRA AKPLiLERiN SÖYLEYiP SÖYLEMEYECEĞi MERAK EDiLENDiR.
ustasından dinleye dinleye kaptığımız söylemdir. patron bir işi soruyor neden böyle oldu diye "kandırıldık abi" diyorum heee o zaman tamam olm diyor kızmıyor *

sevgiliniz varsa veya eşiniz falan orada da işe yarayabilir bak. bir yerlerde bir kız veya erkek ile görüldünüz ve yakalandınız hesap sorulurken "kandırıldım" deyin hemen tatmin olacaktır karşınızdaki. çünkü beraberinde tatmin olmayı da getiriyor o kadar enteresan. evet..
- kandırıldık-
- hayır, ben kandırıldım. -
- ben de kandırıldım. -
- en çok ben kandırıldım. -
- ben daha yeni kandırıldım valla -
- daha dün kandırıldım . -
Bu referandumdan -evet- çıkıp, bir kaç seneye kalmaz ''kandırıldık, ezildik, büzüldük'' diyen kim olursa yakın çevrenizde hem adamlığını hem şerefini sorgulayın gönül rahatlığıyla.
görsel
yakın zamanlarda yine duyabileceğimiz söz.
Bende kandırıldım milletim affetsin senelerce rakıyı ayran diye içmişim.
görsel
kandırıldı ama yol yaptı o yüzden masum.
mesela 2004 yılında yapılan mgk toplantısında feto´nun türkiye için ne büyük bir tehdit olduğu hakkında hükümete brifing verilmiş, ve hükümet yetkilileri de "biz bu brifingi aldık, söylenenleri anladık" bazında toplantı sonu için hazırlanan belgeye imza atmışlardır.

o imzalardan birisi de zamanın başbakanı rte´ye aittir.

yani- kandırılma falan yoktur !!
görsel
Rakı içip ayran zannedenler grubu .
amerika birleşik devletleri bizi kandırdı. kürtlere devlet kurdurmayacağına söz verdi ama ypg'yle iş pişiriyor.

çüşşş alçaktan at biraz. o gönüllü ilişkidir, kandırmasına gerek yok. korkudan tecavüze ses çıkartamamışsındır.
demin başıma geldi ey halkım.

köfte istedim ben yemeksepetinden. bonfile göndermişler.

kandırıldık !
görsel
hazretlimizi gene kandırmışlar.

https://tr.sputniknews.co...30166343-erdogan-ikby-mgk
(img:#1539251)
üzen durumdur.

bu da mı gol değil be?
iliğimize kadar, ruhumuza kadar dipten uca kandırıldık
aa resmi twitter hesabından yayınladığı canlı habere göre, malum kişi ve takım arkadaşları, barzaninin faaliyetlerini anlayamamışlar ve az önce yanıldıklarını anlamışlar.

sonra biz bir şey deyince kabahatli oluyoruz.

demedim.
kendileri hakkında kandırılma mitolojisi kıvamında akademik bir tez oluşturulacak kıvama geldi bu durum.