bugün

14 yılda: devlet içi kadrolaşma, usulsüzlük, adam kayırma, haksız Atama, üçkağıtçılık, soru çalma daha bir sürü yasa dışı faaliyetlere mahal verip, malum cemaat/örgütün devlet içinde imtiyazlı bir konuma gelmesine göz yumup, 14 yıl sonra ateş üzerlerine sıçrayınca söylenen pişmanlık dolu söz.

Fark şurada; devletin başındaki adam bunu söyleyip kahraman ilan ediliyorken, darbeci subaylar bunu söyleyemediği için hain ilan ediliyor. Belkide söylemeliler, biz de aldatıldık demeliler. Ne olacak o zaman, hep birlikte aldatıldık! Hepimiz kahramanız aslına! Peki çocukları mülakatlarda elenen, dirsekleri çürüyen, psikolojileri bozulan gençler, yıllar önce bu yapının devlet içindeki pozisyonuna dikkat çeken, istihbarat raporları hazırlayan ve görevden uzaklaştırılıp hapis yatan vatan evlatları ne olacak?
Cumhur başkanı sıfatını taşıyan biri, " kandırıldık Allah affetsin" deme lüksüne sahip değildir.

Bu işler" baş komutan " demekle olmuyor . O zaman hakkını vereceksin.

14 yıldır, bilinmemesinin olanağı var mı?
Istihbaratın ne işe yarıyor. Bizler kendimizi nasıl güvende hissedeceğiz. Devlet halk için yok mudur?

O zaman darbe girişiminde bulunanların da," kandırıldık, Allah affetsin" deme hakkı doğmuyor mu?

" imam os....rsa, cemaat sı...ar" Ata sözü
Devreye girer.

Bu kadar insanın hayatıyla oynanmasını belki Allah affeder , ama ben ne affediyorum, nede hakkımı helal ediyorum .
Evet cb de bir insandir.durustce ve mertce kandirildigini soylemesi de guzel. Ama serefiyle istifasi da gerekir.
Samimiyetine inanıp inanmama olayı değil bu. Dere geçerken at değiştirilmez dedi ya kendisi evet bu sözü millet olarak benimsemeliyiz. Dereyi geçtikten sonra yapılan hataların cezasını millet sandıkta kesmeli. Ama o kapasiteyi göremiyorum maalesef.
"ehil değilim" itirafıdır.

(bkz: devlet adamı yanılmaz)

(bkz: av köpeği diye tilki alıp tilki avına çıkmak)

(bkz: oy verdiğini kurtarmak zorunda kalmak)
sizi allah affeder eğer tövbe ederseniz ama millet affetmezse ne yapacaksınız ?!

onlarıda susturmak için fetöcü deyip içeri tıkacaksınız.

türkiyede adalet ve cumhuriyet diye bir şeyin olmadığı su sahnelenen tiyatro oyunuyla apaçık gösterildi.

Eğer demokrasi varsa ben asla hiçbir fetöcüyü affetmiyorum. egemenlik kayıtsız şartsız benim ise başta melih gökçek olmak üzere bekir bozdağ felen hepsi tutuklansın hainlerle aynı koğuşta kalsın.
kul hakkına yaradan bakmadığı için öte tarafta taraklara gelecek malum kişi beyanı.

bu ülkenin savcıları tatilden ne zaman dönecek merak içindeyim valla.
Bergen reisten gelsin...

Sen affetsen ben affetmem.
her yüz kandırılmada bir söylemesi şart olan ifade.
Selahattin demirtaş'ın grup toplantısında söylediği şu bir kaç cümleyi anımsatmıştır.

https://youtu.be/aLEgf5wChGA
allah : sittir lan yalanci !
güncel Önemli Başlıklar