bugün

kandilleşmeyi şeriat eseri sanan geri kafalı denyo zihniyettir.
çok var bunlardan. yemeğe başlamadan bismillah desen yobazsın diye göz dikerler.
otobüse binerken bismillah desen cahilsin derler, "otobüse binerken biss.. diyen teyzeler varya ahaha" diye maytap geçerler.
arkadasına kandillik mesajı atsan, hayırlara vesile olmasını dilesen, şeriat yanlısısın.
kimsin ulan sen ? kodumun yobazları. ne kadar çoksunuz ulan!
bizi böyle yozlaştırmışlar azizim. içimize işlemiş bu fitne fesat insanlar.
şeriat geliyor diye, kandil tebrik etmeyi cahil insalara "kandilleşmek şeriat eseridir, kandilleşmeyin" diye empoze etmişler. cahil beyinleri yıkamışlar.
esasen yobazlık geliyor. geri kafalılık, ahlak eksikliği geliyor, medeniyetin bir parçasıymış gibi.. *
bu zihniyet, değerlerini koruyamayan insanlar tarafından ilan edilen günah keçileridirler! her zaman her yerde zıt ve alaycı görüşler bulunur, temizliğe önce kendi içinden başlaması gerek insanın.
Şeriatın ne demek olduğunu bilmeyen insanlardır. Şeriat kelimesi arapça şer' kelimesinden türemiştir. Şer' emir ve hükümler anlamına gelir. Şeriatta Allah'ın hükümleri anlamındadır. Ayrıca kelimenin tarihi gelişimi neticesinde "doğru yol" anlamında da kullanılmaktadır. Biri eğer sünniyse doğal olarak şeriat dairesinin içine girmiş olur. Birinin islam inancı taşıyıp şeriata karşı olması mantıksızdır. burada ki temel sorun şeriatın bir yönetim biçimi olarak algılanmasıdır. Ama şeriat bir yönetim biçimi değil islam dini kurallarının bütünüdür.
beyinlerini yada o kafa tasında beyin diye taşıdıkları nesneyi sadece ortamı germek için kullanan embesilden bozma morondan dönme kişilerin ürettiği bir kaos örneği.
kandilesmeyi seriat sananlar var diye dusunen yobazlarda mevcuttur.
eksigi yoktur, fazlasıda ortadadır.
aslında olmayan ama yobazların kendilerini mazlum göstermek için götten uydurdukları grup...
değer yoksunu...
islam'da öfkeye öfkeyle,hırsa hırsla karşılık verilmez,müslümanlığın özüne aykırıdır,bu yüzden kandilleşmeyi şeriat sanan zihniyete öfkeyle ve küfürle karşılık vermek gerçek bir müslüman'dan beklenen tavır değildir.
belki sadece caddede ya da egsde takılan tiki liselilerden oluşan gruptur. onlarda zaten fasulyedendir.

yoktur böyle kimseler arkadaşlar, dinci kardeşlerimiz götlerinden düşman uydurmaktadırlar kendilerine, sonra da kendi yarattıkları düşmanlara kızıp, köpürmektedirler...

ne diyelim regaib kandili inşallah kafalarına biraz akıl girmesine vesile olur..

amin..
takılınmaması gereken bir sorunun mümesillerinden bir tanesi olan takılınmaması gereken bir zevattır. herkes bildiği doğrular üzerinden hareket ederken hiç sormaz kendisine acaba bildiğim dediğim şeyi yanlış biliyorsam ne olur diye. ama doğrudur ki arasıra fena halde can sıkmaktadır. olsundur, Allah sıkılan canları nurla doldursundur.
gerçek hayatta pek rastlamadığım, nedense tüm sözlük oluşumlarından tut, internet dünyasında yaşanan sıkıntıdır,
bunların ir çoğu ateisttir, olmayanları ise sözde müslümanım diye geçinen aydın (!) diye bahsedilen, kokuşmuş fikirlerini millete empoze etmeye çalışan, yobaz, gerici, bağnaz etiketini yapıştıranlardır, başlarına bir bela bir musibet gelmeden gittikleri yolun yanlış olduğunu bilemezler..başkalarının değerlerine de saygı göstermezler, nerede din ve vicdan özgürlüğü diyesi geliyor insanın...

(bkz: her müslümanı yobaz sanan aydin cahiller)
bu zihniyete sahip insanlar sırf birisinin yanlışlıkla omzu çarptı diye katil, bi kız onlara öylesine baktı diye tecavüzcü, sadece kendilerine söyleneni yapıp düşünmeden davranan bir suikastçi olmaya adaydırlar. çünkü bu kişiler kendi akıllarıyla birşey düşünmektense başkalarının aklına uymayı tercih ederler. Bunlar sadece piyondur. asıl suç, bu düşünceyi onlara empoze eden kişilerdedir. bu kişilerin de amacı kendilerinin bile inanmadığı şeyleri ortaya attırıp türkiyede bir kaos ortamı yaratmaktır. sonuçta olan her zaman Türkiye'ye olmaktadır.
hiç görmediğim insan tipidir ama söylelerini gördüm klavye başında tespit yapıp mazlumu oynayanlar
sanki bu memlekette müslümanlar hor görülüyormuş gibi konuşup, saf insanları kandıranları gördüm
benim için bir anlam ifade etmesede anlam ifade etmediğini bilselerde kandilimi kutladı insanlar
yine benim için bir anlam ifade etmesede karşımdaki değer veriyor diye kandilini kutladım insanların.
benim çevremde mi hiç öküz yok siz mi arayıp buluyorsunuz onları merak ediyorum.
kendinden olmayanları hazmedemeyen ve onları din düşmanı gibi gören insanların artık saçmalama katsayısında zirve yaptığı başlıktır.elbette ki laik ve demokratik bir zihniyete sahip birinin belli başlı konularda hassasiyet göstermesi çok normal bir davranıştır.ve tabii ki islamiyetle her türlü saçmalığı özdeşleştirebilme densizliğinde bulunan kesim iftira atmakta da sakınca görmeyecektir.kandil geceleri bu dinin içinde vardır ve kimse bu olaya şeriat gözüyle bakmaz.ama birileri bu şekilde görünmesini isterlerse o başka tabii.o zaman bunun altında iyiniyet aramak imkansız hale gelecektir.
duyulmamış görülmemiş bir zihniyettir. nasıl olabilir acaba kandili şeriatla başdaştıran insan diyalogları diye düşününce...

-kandilin mübarek olsun devrim.
-ne münasebetle mahmut? cık cık.

bu mudur yani?
"insanların kandilini kutlamanın ne sakıncası olabilir ki? burası sonuçta müslüman bir ülke, değerlerimizden bu kadar da kopmayalım. sağcı(!) da olsa solcu(!) da olsa kimsenin yapmaktan çekinmemesi gereken bir şey bu. çok özendiğimiz batıda rahipler el üstünde tutulurken, nikahlar belediye binasında değil kilisede kıyılırken, insanlar her paskalyada saçma demeyip yumurta boyarken, noel geldiğinde ağaçlar zevkle süslenirken; bizim kandilimizin başı kel mi de birine kandilin mübarek olsun desek suçlu oluyoruz? neye özeneceğimizi şaşırıyoruz. batıda neden kandil kutlanmıyor biliyor musunuz? çünkü onların kutlayacak bir kandilleri yok. onların; her eline geçirenin tanrının kelamı(!) adı altında bir şeyler yazıp eklediği, geriye kalanların da inanıp uygulamaktan başka bir şey yapmadığı 4 tane anonim incilleri var. buna rağmen herkes pedere saygıyla eğiliyor. biz ne diyoruz? camiden hiç çıkmayın, imam size vaazlar versin mi diyoruz? ya da allahtan korkun çünkü sizi kaynar kazanlarda yakar mı diyoruz? saçın açık gezersen cehennemde haşlanırsın mı? din korkusuyla yaşa ve akşamları hep sırlar dünyasını izle mi diyoruz? ya da iktidara şeriatçı parti gelsin de laiklik elden gitsin mi? hayır. sadece ona buna yamanacağız diye yozlaşmayın diyoruz. çevrenizdeki fakir insanları hiç düşünmeden karakterini henüz elde edememiş tiki gençleri başınızdan savıp karpuz kadar cüzdanla caddelere salmayın, ülkemiz ne hale geliyor bir bakın! sonuna kadar cumhuriyetçiyiz, laikiz ve demokratiğiz ama kültürümüz de karambole gitmesin diyoruz. tek dileğimiz huzurlu bir türkiye.kandilleşmenin hiç bir tarafa çekilebilecek şaibeli bir anlamı yoktur. durum bundan ibaret.."
şeklindeki zihniyetin karşısında yer almakta inat eden zihniyettir.
(bkz: yok artık lebron james)
güncel Önemli Başlıklar