1. ?.
  kandilleşmeyi şeriat eseri sanan geri kafalı denyo zihniyettir.
  çok var bunlardan. yemeğe başlamadan bismillah desen yobazsın diye göz dikerler.
  otobüse binerken bismillah desen cahilsin derler, "otobüse binerken biss.. diyen teyzeler varya ahaha" diye maytap geçerler.
  arkadasına kandillik mesajı atsan, hayırlara vesile olmasını dilesen, şeriat yanlısısın.
  kimsin ulan sen ? kodumun yobazları. ne kadar çoksunuz ulan!
  bizi böyle yozlaştırmışlar azizim. içimize işlemiş bu fitne fesat insanlar.
  şeriat geliyor diye, kandil tebrik etmeyi cahil insalara "kandilleşmek şeriat eseridir, kandilleşmeyin" diye empoze etmişler. cahil beyinleri yıkamışlar.
  esasen yobazlık geliyor. geri kafalılık, ahlak eksikliği geliyor, medeniyetin bir parçasıymış gibi.. *
  25 -16 ... beratulanberat
 2. ?.
  bu zihniyet, değerlerini koruyamayan insanlar tarafından ilan edilen günah keçileridirler! her zaman her yerde zıt ve alaycı görüşler bulunur, temizliğe önce kendi içinden başlaması gerek insanın.
  3 ... mikserde yuzen balik
 3. ?.
  Şeriatın ne demek olduğunu bilmeyen insanlardır. Şeriat kelimesi arapça şer' kelimesinden türemiştir. Şer' emir ve hükümler anlamına gelir. Şeriatta Allah'ın hükümleri anlamındadır. Ayrıca kelimenin tarihi gelişimi neticesinde "doğru yol" anlamında da kullanılmaktadır. Biri eğer sünniyse doğal olarak şeriat dairesinin içine girmiş olur. Birinin islam inancı taşıyıp şeriata karşı olması mantıksızdır. burada ki temel sorun şeriatın bir yönetim biçimi olarak algılanmasıdır. Ama şeriat bir yönetim biçimi değil islam dini kurallarının bütünüdür.
  4 -2 ... akmai
 4. ?.
  beyinlerini yada o kafa tasında beyin diye taşıdıkları nesneyi sadece ortamı germek için kullanan embesilden bozma morondan dönme kişilerin ürettiği bir kaos örneği.
  2 ... smurfs
 5. ?.
  kandilesmeyi seriat sananlar var diye dusunen yobazlarda mevcuttur.
  eksigi yoktur, fazlasıda ortadadır.
  3 -4 ... gameguru
 6. ?.
  aslında olmayan ama yobazların kendilerini mazlum göstermek için götten uydurdukları grup...
  4 -2 ... africa
 7. ?.
  değer yoksunu...
  -1 ... novakatinamite
 8. ?.
  islam'da öfkeye öfkeyle,hırsa hırsla karşılık verilmez,müslümanlığın özüne aykırıdır,bu yüzden kandilleşmeyi şeriat sanan zihniyete öfkeyle ve küfürle karşılık vermek gerçek bir müslüman'dan beklenen tavır değildir.
  4 ... metinmilli
 9. ?.
  belki sadece caddede ya da egsde takılan tiki liselilerden oluşan gruptur. onlarda zaten fasulyedendir.

  yoktur böyle kimseler arkadaşlar, dinci kardeşlerimiz götlerinden düşman uydurmaktadırlar kendilerine, sonra da kendi yarattıkları düşmanlara kızıp, köpürmektedirler...

  ne diyelim regaib kandili inşallah kafalarına biraz akıl girmesine vesile olur..

  amin..
  4 ... zaknafien
 10. ?.
  takılınmaması gereken bir sorunun mümesillerinden bir tanesi olan takılınmaması gereken bir zevattır. herkes bildiği doğrular üzerinden hareket ederken hiç sormaz kendisine acaba bildiğim dediğim şeyi yanlış biliyorsam ne olur diye. ama doğrudur ki arasıra fena halde can sıkmaktadır. olsundur, Allah sıkılan canları nurla doldursundur.
  ... basroldeki figuran