bugün

her kandilde, eş dost tarafından gönderilen ve nedense hep birbirinin aynı cümlelere sahip, 'hazır mesaj' dedigimiz, samimiyetsiz, sırf mesaj atmak için atılmış mesajlar.

elbette, güzel bir şeydir bir arkadaşının, eşin dostun kandilini, dogum gününü ya da bayramını kutlamak ama bence insan bunu kendine ait cümlelerle yaparsa sanki daha iyi olur gibi.

şuan için telefonumda 7 farklı kişiden gelmiş, 7 aynı mesaj var ve sırf bu yüzden uyuz oluyorum.

ben birine mesaj atacagım zaman, sedece kendi cümlelerimi kullanıyorum, bende mi bir tuhaflık var yoksa? babama attıgım mesajla, sevgilime attıgım mesaj aynı olmaz asla ama bu mesajların hepsi aynı, sırf 'lan dur şunun da kandilini kutlayayım' diye atılmış mesajlar. *
kendini bilmez, vefasız, hatırlanmayı haketmeyen ve anlayışsız insanlara da atılan güzelim mesajlardır.
özgün olduğumuzun ispatı. yok lan şaka. kandil denilince akla kandil simidi, bayram denilince şeker gelen zihinlerden özgün eserler bekleyemezsiniz.

(bkz: en mübarek türkcell dir)
okunmadan silinen, buram buram samimiyetsizlik kokan, kandil günü adamı günaha sokan mesajlardır.

başkasının sana gönderdiği mesajı, sen başkasına gönderiyorsun, o da aynı mesajı ötekine gönderiyor, samimiyetsizlik, yapay bir kadirşinaslık kol geziyor.

atmayın lan bana mesaj.
hiç gelmemesi daha kötüdür.niye lan belki gelir, hadi bakalım.
(bkz: Ateiste ısrarla kandil mesajı atmak)
bir de; bayramda atılmış mesajın sonunu kandiliniz mübarek olsun a çevirenler vardır. daha komiği son kısmı değiştirmeyi unutup bayramınız mübarek olsun versiyonuyla yollayanlar da mevcuttur.
yetti bitti be bıktım artık şu klişe basma kalıp laflardan of...hep aynı aynı aynı aynı diyesim geliyor ahmet muhip dranasın şiiri gibi