1. 1.
  kandil günleri duymaya alışkın olduğumuz mübarek gün kutlama cümlesi. ecmain falan gibi karşılıkları vardır.
  6 -1 ... kasgarli tost
 2. 2.
  eskiden kişi ziyaret edilerek ya da telefonda söylenen, ancak günümüzde süslenmiş kısa mesajlarda yerini bulan kutlama cümlesidir.
  2 ... teachero
 3. 3.
  eskiden moderasyon tarafından gelişmeler bölümünde yazılırdı..
  artık hiç kutlamıyorlar bak unuttular bizi *
  3 ... chanson de roland
 4. 4.
  sofraniz tatli

  eviniz cok katli

  hedeniz hodolu

  hodonuz killi

  gibi gelen kandil mesajlarinin yaninda cok daha sade cok daha iyi gelen dilektir. gerci kandil zaten mubarektir ama olsundur. mubarek beraat kandiliniz hayirlara vesile olsun en bir guzelidir.
  1 ... calemityceyn
 5. 5.
  bazılarının "mübarek" yerine "kutlu" kelimesini kullandığı cümle. hatta "mübarek" diyenler bile "kutlamak için aramıştım" der. arada fark aramak yersizdir, herkes istediği gibi tebrik eder.
  4 ... ozz le grand
 6. 6.
  amin ecmain.
  3 ... sen bana bu diyemezsin
 7. 7.
  bugün tüm sözlük halkına söylenmesi gereken cümle. ayrıca;


  ♥ Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

  ♥ Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!

  ♥ Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

  ♥ Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

  ♥ Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

  ♥ Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.

  ♥ Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

  ♥ Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

  ♥ Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

  ♥ Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

  ♥ Bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun.

  ♥ Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın

  NOT:alıntıdır. http://www.gulum.net/sozl...lari/kandil-mesajlari.php
  6 ... unique270
 8. 8.
  ____@______@______@_____@_____
  ___@_________@__@________@____
  ___@___________@__________@___
  ____@______KANDILINIZ_____ @__
  _____@______MUBAREK_____@_____
  ______ @_____0LSUN______@_____
  ________ @_____________@______
  ___________@________@_________
  _____________@____@___________

  not: ne kadar düzeltmeye calıssam da olmadı. kusura bakmayın, mesaj anlasıldı nasıl olsa.
  14 -2 ... eagle is free
 9. 9.
  (bkz: amin)
  3 ... esprimakinasi
 10. 10.
  bazen kandil yerine *, *, *, *, * geceniz mübarek olsun da denilebilir.
  2 ... roshen amcanin oglu sedat