bugün

tembel insan işi. kontör ziyanlığı. mesajı atan kişi de muhtemel insan ziyanlığı.
yazlıktaki, bir senedir görmediğin, dost bilip bir kere aramayanlardan aldığın "bu da nerden çıktı" denilesi mesajlar. zaten arkadaşın gönderme amacı da iki gün önce tesadüfen seni görüp "vaayy kerime baya bi serpilmiş, güzelleşmiş, büyümüş" şeklinde iç geçirdikten sonra mesaj aracılığıyla yavşamaktır.
bir sera insanı klasiğidir.
"ellerin semaya kalktığı, duaların kabul ya pardon sen bu tarz mesajları sevmiyordun, neyse dostum kandilin mübarek olsun" şeklinde bir mesaj almışlığım vardır.
msj atan kişi için telefon rehberinden seçilmek dışında bir özelliğinizin olmadığını sadece hatırlandığınızı hissettiren durum.
- hıııımmm... çok güzelmiş şekerim.* kendin mi yaptın ?
+ yok hayır hazır aldım.
- belli belli...
+ hö ? !

(bkz: hamur işi muhabbetlerinden hayata dair örnekler)
fabrikasyon bir ürünle el emeği göz nuru bir ürün arasındaki farktan doğan samimiyetsizliktir. o mesajı atmayı bir iş, bir angarya, bir mecburiyet olarak gördüğü için atar. içinden gelmediği için de samimiyetsiz, mikrodalga fırına atınca eriyip pişen bir mesaj atar herkese. ben mi? ben hiç mesaj atmıyorum ki...
senin için sevgi bankasının bilmemkaç numaralı hesabına hede hödö yatırdım tarzı samimiyetsiz , hiçbir anlam ifade etmeyen , yolladığı kişiyi zerre s.klemediği alenen belli olan * mesajlardaki samimiyetsizliktir.