1. 1.
  yine şaşırtmamış moderasyondur. yılanların deri değiştirme gününü,ağaçlara su yürüme gününü,sarı yaprakların dökülme gününü kutlayan moderasyon müslümanların mübarek günlerini ve bayramlarını (senede 7 gün) kutlamayarak yine şaşırtmamıştır.
  modlar siz ateist olabilirsiniz,dinsiz,imansız,inançsız olabilirsiniz, bu tamamen sizin meseleniz bizi zerre kadar ilgilendirmez. ama kahir ekserisi müslüman olan aziz türk milletinin ve sözlük yazarlarının hassasiyetini göz önüne almanız gerekmektedir. bu konuyu ya zall,ya siz kutlayana kadar gündeme getirmeye devam edeceğim.
  bu vesileyle müslüman sözlük yazarlarının miraç kandilini tebrik ederim.
  13 -10 ... idrak yollari enfeksiyonu
 2. 2.
  kandil nedir ya? kandilin sonradan uydurulmus birsey oldugunu bilmeyen tip beyani. ayrica burada sadece muslumanlar yazmiyor.
  4 -10 ... dr harleen quinzel
 3. 3.
  kadir gecesi dışında " kandillerin " tr dışında hiç bir müslüman coğrafyasında kutlanmadığını,
  böyle bir ritüel olmadığını bilmeyen sevgili mümin, lütfen olayı ateizme bağlayıp madara olma.
  bu arada diğer müslüman ülkelerde senin kandillerin garip karşılandığını ve müstehzi tebessümlere neden olduğunu hatırlatırım.

  not: hadi canım hadi... atına bin ve topukla.
  6 -5 ... eratosthenes
 4. 4.
  selamun aleyküm,
  hayırlı cumalar ve hayırlı kandiller.
  6 -1 ... kazangap
 5. 5.
  türkiye dışında islam ülkesi yok ki. sadece peygamber efendimizin ruhaniyeti rahatsız olmasın diye medine demiryollarına keçe döşemiş bir ecdadın torunlarıyız. tabiki biz o kutlu nebinin mirac'ını,veladet'ini kutlayacağız.ellerinden gelse peygamber efendimizin kabrini yok edecek olan vehhabi melunlarımı kutlayacak. yada hz ali efendimizi ilah kabul eden nusayri şerefsizlerimi.
  5 -3 ... idrak yollari enfeksiyonu
 6. 6.
  moderasyon sadece kandilleri değil, roş aşana, tsom gedelya, yom kipur, sukot, hanuka, asara betevet, tu bişvat, taanit ester, purim, taanit beherot, pesah, lag baomer, şavuot, şiva asar betamuz, tişa beav, mardi gras, panek, lent, paskalya, hamsin yortu, azizler günü, blagoveştenie, erifani, teofani, noel gibi, bayramları ve özel günleri de kutlamamaktadır, kendilerini esefle kınıyor tüm dinlere ve dini inanışlara uzak duruşlarından dolayı en azından sözlüğün "laik" kalabilmesini sağladıkları için teşekkür ediyorum.

  edit: laik kelimesinin anlamını gerçekten bilmeyen çomarlar salyalarınızı başka yerde akıtın lütfen.
  6 -3 ... keshberfo
 7. 7.
  Moderasyon isini bile yapmazken bu dinci yavrucaklara kandil dert olmus.
  Bir de ulusal bayramlarla ulusal gunlerle alay ediyor akli sira.
  Cakal ya arada onu da yapacak.

  Dinci sozlukler var orada kutluyorlardir.
  Hadi yallah!
  3 -4 ... antik sarapci
 8. 8.
  islerini yapsinlar herhangi bir kutlamaya selama sabaha gerek yok. ortalikta virus gibi onlarca tip var her yere enfeksiyon oluyorlar onlari ayiklasinlar biz kandilimizi de bayramimizi da kutlariz kendi aramizda.
  5 -2 ... mel mel bakan gibson
 9. 9.
  paskalya'yı da kutlamadı şerefsizler. zorumuza gidiyor yani.
  -1 ... ecinni
 10. 10.
  mecbur mu kutlamaya?
  -1 ... hobin rood