bugün

kontör pintiliği yapan hesapçı insandır. kandil günlerinde kısacık bir mesaj müslümanların kaynaşmasına vesiledir.
dinsiz de olabilir.
(bkz: buyrun benim)

edit: dinsiz olduğum için eksileniyorum.
(bkz: mahalle baskısı) (bkz: hoşgörsüzlük)
yanlış önermedir. hem kontoru olan, hem dinine bağlı hem de mesaj atmayarak olayı sıradan bir mesaja indirgememiş olan insandır. madem pinti değilsiniz tek tek arayın herkesi niye mesaj atıyorsunuz kardeşim denilebilir.
mesaj atmayarak sevdiklerini özellikle büyüklerini arayarak kandil kutlamasinda bulunan insandir..

kimseye mesaj yazmayan ve aramayan biriyim yazana cevap olarak "senin de " sana da " diyebilecek yetenekteyim, ama babam'in inadima "kandilin kutlu olsun" yazip bana mesaj atmasi hosuma gitmiyor zorla kandilini kutlamami istiyor bu hele hic hosuma gitmiyor.. * **
mesaj hakkı yoktur.
artık o tür mesajlardan sıkılıan insandır.
Kopyala altına isim yaz yolla. Ne lan bu?
atmıyorum atanlara cevap da vermiyorum...
Sms im yok napabilir. Hemen hor görmeyelim . Ön yargilarimizdan kurtulalim arkadaşlar.
kandil günü, kandil de mesaj atılsın diye yoktur.
(bkz: biri bana mı seslendi)*
şüphesiz ki böyle şeyleri de teknolojik aletlere bırakmayan yüz yüze kutlamanın güzelliğine varabilen insandır.
hala müslümanım diye ortalıkta geziyorsa iki kez daha düşünmeli münafık pislik!
toplu mesaj atan adamdan daha samimi daha gerçek adamdır.
konuşma paketi olup mesaj paketi olmayan insandır.facebook tan mesaj ile gönül alır.
Belki muhammed in 1400 yıl önce doğmasını o kadar da önemsemiyordur.
ben oluyorum bu, kandil mesajı atmayı sevmem, ama atana da cevap vermem bayram mesajlarına da aynı şekilde cevap vermem , zaten adam bir mesaj yazıp toplu halde gönderiyor sikimde bile olmaz bana özel bir mesaj yazarsa belki cevaplarım ama bu toplu mesaj olayına acayip uyuz oluyorum. ayrıca benim için hiçbir ifade etmeyen, 1400 sene önce doğan ve saçma sapan bir din kuran birisinin doğum gününden banane.
hiçbir zaman ben mesaj atıp aradığımda bana aynı şekilde iade-i ziyaret ayarında bir karşılık vermiyorsa şayet o insana verilen değerin tekrar düşünülüp ondan sonra mesaj atsam mı atmasam mı diye düşünen insandır, pintilik, cimrilikle uzaktan yakından alakası olmayan bir durumdur.