1. 1.
  dinle fazla alakası olmayan birisi için çok rahatlıkla yapılan bir durumdur. kimse de gocunmamalıdır. böyledir bu işler.
  4 -3 ... mikserde yuzen balik
 2. 2.
  televizyonsuz arkadaş ortmında yapılan aleme gece yarısı katılan arkadaşın
  -bugün kandilmiş... demesi sonucu düşülen durum.
  2 ... flyo
 3. 3.
  dini açıdan fazlasının günah olduğu, sağlık açısından fazlasının zararlı olduğu düşünüldüğünde, hele hele müslümanlığın en önemli günü olan, en günahkarların bile affedildiği mübarek gecede yapılmaması şiddetle tavsiye edilen eylemdir. kandil günlerinde yeryüzünde her bir yere melekler iner ve günahkar kullar için dua eder. melekler bile bu fedekarlığı bizim için yaparken, biz neden kendimiz ve ailemiz ya da sevdiklerimiz için dua etmeyelim de alkolün dibine vuralım.

  (bkz: herşeyin fazlası zarar)
  2 -2 ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 4. 4.
  içki islamiyet'e göre haramdır ve içene cezası vardır. kişi isterse 11 ay zil zurna gezer ramazanda layıkıyla orucunu tutabilir bunun değerlendirmesi şüphesiz allah'a aittir, burada dürüstlükten delikanlılıktan dem vurulup da kimseye hele ki herşeyi gören bilen ve değerlendiren allah'a haşa mesaj vermeye çalışmak yersizdir, gereksizdir şöyle bir diyalog hayal edebiliyor musunuz

  kişi: ben içtim kardeşim delikanlı gibi söylüyorum içtim, ama kendimi kandırmadım tamam mı harbi harbi içtim yani
  görevli * * : sen yorma kendini biz biliyoruz zaten hepsini
  kişi: ama dürüstüm bak içtim diyorum, söylüyorum
  görevli: ben de cehennem diyorum ateş diyorum değişen birşey yok diyorum

  bırakın bu yusuf miroğlu ayaklarını kardeşim delikanlılık işlenmiş haramı işlenmemiş gösterse keşke...
  3 ... thomas anderson
 5. 5.
  kullarını affetmek için herşeyden bir fırsat yaratan Rabbimize karşın bazılarının yaptığı ahmaklık. belkde ahiret hayatını kurtarma şansını elinin tersiyle itmek.
  5 ... juansebastianveron
 6. 6.
  altın golü kaçırmak.
  5 ... pinaa
 7. 7.
  cok icildiginde insanı sarhoş yapan bir şey bu. icki şişede durdugu gibi durmuyor zira. cok icmemek lazım diyorum ben. ok ? bye.
  2 ... darklove
 8. 8.
  isyan etmenin günümüze uyarlanmış hali.
  1 ... karanlikelfperisi
 9. 9.
  Bir şey sair zamanlarda haram ise kandil gecesi de haramdır. Yine bir şey kandil dışında helal ise kandil gecesi de helaldir. Gecenin kandil olması helali haram yapmadığı gibi haramı da helal yapmaz.
  1 ... eftalia
 10. 10.
  kandil günü müslümanların özel günlerinden biridir. bu günlerde insanlar daha fazla ibadetlere yönelirler. özellikle bir müslüman bu güne saygı göstermesi gerekir. sadece bu saygıdan dolayı bir gün içmemesi çok da zor bir eylem değildir.
  2 -1 ... yorumsuz