1. 1.
  kanmakla manası belirginleşendir.
  yalana inandırılmaktır.
  1 ... mintiminti
 2. 2.
  (bkz: kanmak)
  1 ... mintiminti
 3. 3.
  savunmasız bırakılmak .. elinin ayağının kesilmesi , kelimelerin boğazında düğümlenmesi.. beklenmedik anda beklenmedik kişidense gözün kararması , yerin ayağın altından çekilmesi.. düşmek.. hiç bir zaman tekrar kalkamayacağını hissederek düşmek..
  5 ... witch
 4. 4.
  (bkz: aldatılmak)
  3 ... tosun burada da hizmetinizde
 5. 5.
  ancak "güvenmek" durumunda başa gelebilir.
  2 ... elmalicilek
 6. 6.
  * her an her saniye yaşadığımız olay. şu dünyada bir güç dengesinin içinde yaşayıp gidiyoruz. * *.kimler mi bu güçler; çocukken her oyunda mızıkçılık yapıp, zırlayan, yakar top oynarken hep yumurta çizen, her oyunda ortada sıçan olan, bu yüzden hep fasülyeden sayılan insanlar..bunlar büyüyünce noluyor, genlerindeki adaletsizliği, ruhlarındaki mızıkçılığı açığa çıkarıyorlar. bush oluyorlar, saddam oluyorlar, mossad oluyorlar ve bizi kandırıyorlar. her yaptıkları iğrençliğe bir kılıf bulup bizi kandırmayı çok güzel başarıyorlar. ne için gtlerine sürecekleri paralar için, belki masum insanları öldürmekten zevk aldıkları için, küçük bir çocuğun canından daha değerli saydıkları petrol için.
  kim bilir daha nelerle kandırılıyoruz. ulan cem uzan bile nasıl bir sürü insanı kandırdı zamanında..
  ama belki de en acısı da ne biliyor musunuz dostlar...insanın sevdiği tarafından kandırılmaya çalışılması. *.bir gün aşkından ölüyorum ayakları yapıp, ertesi gün kıçını dönüp çekip gittiğinde gayet açık bir şekilde anlarsınız. bu, aldım verdim ben seni yendimci insanın gitmesine üzülmezsiniz, hatta buna sevinirsiniz. oh kimse kimseyi yenemedi diye sktir edersiniz. üzücü kısım insanın bu yalan lafları duyması, inandırılmaya çalışılması. bir insana gerçekten güvenene "ahahha salak salak!" muamelesi yapıldığını bile bile bir an için güvenilmesi.*
  her şey para, uçkur ve menfaat için mi allasen?
  4 ... birgarip
 7. 7.
  olay soncunda insanın kendine zerre kadar güveni kalmaz.bir nevi aldatılmak
  2 ... mathildalp
 8. 8.
  farkedildiği anda, insanı en derinden yaralayan durumdur. hayattaki en acı hadiseler anketinde ilk 3te yerini alacak olandır. çok sevdiğiniz bir insan tarafından kandırılıyorsanız, onun üzüntüsünü üzerinizden atmanız uzun zamanlara mal olabilir.
  5 ... sonika
 9. 9.
  hasta ruhlu insanın gerek menfaat beklentisine, gerek eğlencesine, gerekse sadizmine maruz kalmaktır. aşağı yukarı insana benzer bir organizma olan, beyni gaz sancısı çeken, beyindendaşşaklılar familyasının kemirgenler kategorisinden olan bu aşağılıkların ruhları erekte olmuştur ve kendi cinslerini değil de, düzgün insanların ruhlarını iğfal ederler.
  7 ... sandalye
 10. 10.
  insana acı verecek en büyük hislerden biridir kandırılmak.
  güvenirsin, en yakınında hissedersin, birlikte nefes almak istersin...
  sonrası kocaman bir boşluk,hayal kırıklığı,içten içe kendine söylenmeler...
  düşünürsün yalandır,hem de hepsi.düşündükçe acıtmaz seni nefret ettirir üstelik.
  5 ... phenomene