bugün

(bkz: sbarro).
eskişehirli dostların ''ha ha haayyt buraya da agmergez* yapılaccak'' diye aylarca beklediği ama akmerkez den çok bizim kadıköy deki akmar pasajına benzeyen, doktorlar caddesi ile kızılcıklı nın kesiştiği bölgede bulunan ''sözde alışveriş merkezi''. isminde bile hayır yok bi de istanbulla yarışıyosun.
eskişehir için fena olmayan alışveriş merkezidir.
lakin ankara, istanbul gibi şehirlerdeki alışveriş merkezlerini gezip burdakine uğrayınca beğenilmemesi normal olan alışveriş merkezidir.
insanın ayağını yerden keserek kredi kartı krizine girmesine sebep alış veriş merkezi.
eskişehir'e az da olsa yeni bir renk getiren mekan.
açıldığı 2. gün giderek hata yaptığım yer. daha bir çok yeri düzene girmemiş ama bence cok büyük olmasada gayet güzel bir alışveriş merkezi.
benzerlerinin aksine, türkce bir ada sahip alışveriş merkezidir.
eti şirketler grubunun sahinine ait alışveriş merkezi. zaten kendileri kızılcıklı diye bilinen caddenin büyük bölümünü mülk edinmiştir.
ihtişamına göre, iç dizaynı ve reyon-firma paylaşımının oldukça kötü değerlendirildiği alışveriş merkezi.

tepesinde dost kitabevi' nin açılması, en büyük getirisidir eskişehir' e.
esnaf sarayının içinde burger, boyner, kahve evi bulunan versiyonu.
dost kitabevini bize kazandırdığı için minnettar olduğum alışveriş merkezi.
dışarıdan bakıldığında bayağı büyük görünmesine rağmen sadece 3. katında lavabo* bulunan bir alışveriş merkezi.
dost kitabevi'ni ve yeni bir sinemayı kazandırdığı için ne kadar teşekkür edilirse edilsin yetmeyecek mekandır. afm'nin uzaklığına, diğer iki sinemanın rezilliğine muhtaç olmaktan kurtarmıştır bizleri.
(bkz: kanatlı molped)
kanatlı alışveriş merkezleri!

yenilenen genişletilmiş kanatlarıyla müşteriyi 4 bir yandan sarıyor ve cebini boşaltmadan dışarı salmıyor, ayrıca ipeksi dokusuyla da bu soygunu müşteriye hissettirmiyor..

hem pahalı, hem hesaplı..
bakış açınıza göre. *
kadın- hayatım kanatlı alışveriş merkezi açılmış bi gidip dolaşsak.

erkek- ne o öyle kanatlı alışveriş merkeziymiş isminde hayır yok, kessen gelmem. sen de gitme, kanatlı alışverişmiş..

kadın -bahane uydurma bahane uydurma, bıldırcınları afiyetle götürürken kanadı seni hiç rahatsız etmiyordu.

erkek- ............

kadın- ay tamam, sen parayı ver ben giderim.

erkek- iç ses (tüüh yine tutturamadık.)
esnaf sarayı, adalar migros önünden sonra yeni aktif buluşma mekanıdır. kapının önünde elini kolunu nereye koyacağını bilemeden beklemektense içerisi gezilebilir veya yok bende yeni geldim zaten içerde bi işim vardı şeklinde randevuya erkenden atlamadım çokta hevesli gelmedim havası verilebilir.
şehir merkezinde bulunması ve eskişehir açısından boyutları ideal olan ve böyle bir yer eskişehire lazımdı alışveriş merkezi.
en alt katında çocukların deli gibi fink attığı oyuncakçı ve tansaş vardır. onun üstünde çok çeşitli menüsüyle kahve dünyası, adil ışık, lotus, ayakkabıcı falan filan, bi üst katta boyner diye bilinen alışveriş tükkanı ve adidas, bi üst katta gene boyner, bi üst katta sinema vardır. büyük değildir çünkü az önce gördüğünüz adamla alışveriş merkezinin her köşesinde karşılaşma imkanınız vardır.
ayrıca kahve dünyası tavsiye edilir.
bu haftasonu boktan bir ödevin gereği olarak anket yapmaya gideceğim ve muhtemelen çeşitli absürd durumlarla karşılaşacağım mekan.

ancak eskişehir de yaşayan, çeşitli iş kollarından arkadaşlar internet üzerinden anketime katılıp bana yardımcı olmak isterlerse böyle bir sorun kalmaz tabii ortada.*
(bkz: esnaf sarayı)
üst katlardan birinde, hemen merdivenin dibinde bir şekerci var. sakın oradan bişey almayın acayip kazık. canım çekti bir avuç şeker aldım yedi ytl ödedim tek tek burnumdan geldi şekerler. ha unutmadan girişte, danışmada çok güzel hatunlar çalıştıran alışveriş merkezidir.
seyyar avm dediğimiz yapıdır.
adalar çıkışından karşıdan karşıya geçmenin sıkıntı olduğu yer.