bugün

hukumet yalakaligi yapmayan tek tv kanali. haberleri izlenesidir, Hulki Cevizoglu ve Melike Ilgun tarafindan sunulur.
an itibariyle tuncay özkan chpli gençlere kanalturkun chp'nin hizmetinde olduğunu müjdelemiş.
izlenesi kanal.mevcut ulusal kanalların artık tahammulden cok uzak olusundan tutun da yalakalık ve gudumden uzak bir tv kanalı arayanlara kadar geniş izlenme gerekçeleri vardır.bir gece izleyin farkı görün.
sonunda adam gibi bir televizyon kanalımız oldu dedirten,herşeyin iktidar yalakalığı yapmaktan geçmediğini gösteren,başbakanın uğraşmaya başlayacağı kadarda izlenir olmuş süper kanal.
Tuncay Özkan,Cüneyt Arcayürek ve Hulki Cevizoğlu gibi dürüst gazetecilerin kadrosunda bulunduğu,düzgün ve kaliteli muhalefet yapan,ulusalcı çigisinden ödün vermeyen,şu anda iktidarı cesurca eleştiren tek televizyon kanalıdır.
beğenilsede , beğenilmesede türkiyenin bir başka gerçeğinin (bkz: jakoben kemalizm) yansımasıdır.
bu gece at 00.00 pink floyd belgeseli yayınlayarak çok başarılı bi iş yapmış olan kanal. teşekkür ediyoruz.
tek basına muhalefet yapan kanal.haberlerinin izlenmesi tavsiye edilir.
Türkiyedeki en düzgün kanal.Türkiyenin en baba 4 kanalında atatürk'ün a'sı geçmezken kanaltürk te atatürk'ün doğumunun 125.yılı olduğundan nutuk okunuyor.Allahaşkına atatürk olmasa bu medya patronları napardı.Ne duyarsız bir toplum olduk.Bunu kınamamız gerekirken neler yapıyoruz.Ayıp,artık kibariye gibi çingene or..... izlicek seviyeyemi düştük çüş yaw.Sırf bu nutuk okunuşu için bile alkışlıyorum bu kanalı....
yolsuzluk ve yoksulluk adlı programında fetullah gulen in içyuzunu ortaya cıkaran tv kanalı
programlarında (kürşat başar) konuklarını doyuran onları seven koklayan üstüne titreyen kanal......
herkesin ekrana cıkarmaya cesaret edemedigi, veya cıkarmak istemedigi cok degerli insanları programa cıkaran, hulki cevizoglu'nu bünyesinde tutan ve tutacak olan kanal.
sadece yayın dili olarak türkiye ile bir alakasının olduğunu düşündüğüm onun dışında türk kültürü , örf ve adetleri ile alakalı bir şey göremediğim. Tuncay özkan denen yaratığın başında bulunduğu , ne olduğuna kendide karar verememiş televizyon. Pazar günleri sırf gülmek için politika durağı izlenebilir. Bu program aydın doğan hükümeti yalama moduna geçince kanal d den kanal turk e transfer olmuştur.
ekonomik olarak ali haydar veziroğlu gizli kasasıdır.
ulusalcı tv kanalı.bana gelen bir forward mail ile de bir kampanya başlattığını öğrenip takdir ettiğim tv kanalı.mail aynen boyle ;
''Bir Kanaltürk yazarinin
ATATÜRKÇÜLÜK'le ilgili yazisina bölücü okur
Tarafindan
"topu topu 20bin Atatürkçü var"
diyerek tepki (!) gösterilmis.
Lütfen asagidaki linke tiklayin ve gerçekte kaç kisi oldugumuzu
Ispatlayalim.
En fazla 30 saniyenizi alir yollayabildiginiz kadar
kisiye yollayin
amaç 60 milyona ulasmak!
http://www.kanalturk.com.tr/yazar.php?yazarlar_id=25 ''
mecidiyeköy'de ortaklar caddesinde bulunan binasının önündeki kaldırıma parke taşlarıyla kanaltürk yazılmıştır. yani yoldan her geçen türk kelimesinin üzerine basmak zorundadır. şimdi birileri yahu kardeşim bu ne şekilcilik nutukları atabilir. buyursun atsın. ama bir parke taşıyla ismini kaldırıma yazmanın ne gibi bir amacı olur onu anlamak mümkün değil. hele de isminde türk diye bir ibare varsa.

aslında suç tamamen devlette. yahu kardeşim bazı kelimelere ipotek koyacaksın kullandırtmayacaksın kimseye. kanaltürk'müş.. hangi türk'ün kanalı??? bir ittifak mı var bu konuda. provakatorun teki kaset yapar içindeki şarkıların birisi dongi donngi, diğeri atatürk..başlıkları sakın alt alta okumayın. yahu sen tırı vırı kasetinde atatürk'e yer verme hakkını nerden aldın??? velhasılı bazı özellikli kelimeler devletin kontrolunde olmalı ve her geçene, her istismarcıya kullandırılmamalı.
abd ve saz arkadaşlarının memleketi bölme, hiç yoktan gerilim üretme edimlerindeki en son vasıtaları olan emeksayar sayın ulusalcıların, çalışanlarına aylarca para ödemediği, bölgesel kanal ayarındaki ulusal tv'si... sahibinin ilişkileri ise ayrı bir konu...
post-modern gericilerin tevesi... bi inin şu milletin sırtından gayrı denmeli bu kanalistlere...
ağırlıklı olarak cumhuriyetçi laik yada sağa tam zıt olanların yoğun olarak övüldüğü ve herşeylerinde ortak çalıştıkları ve dün itibariyle 2. kuruluş yılını kutlayan tv kanalı. daha nice 2 senelere diyoruz ve yaptıkları ve yapacakları herşey için kendilerine çok teşekür ediyoruz. kendi dedikleri gibi türkiye cumhuriyeti demokratik ve laik bir cumhuriyettir kendileri de bu hakları kullanıyorlar. birazda kullanan başka insanlara haber proğramı sunarken dahi kinlerini kusmaktan vazgeçerlerse daha güsel olur kanaatindeyiz.. haber proğramı sunarken sana ne kadar ters olsa insanların görüşleri 17 aylık bir çocuğa tecavüz eden adi bir insan muamelesi yapamazsın, ki o kişiyi birebir tanımadığına da adım gibi eminim. sana ters diye herkesi apdullah öcalan a bakar gibi nefret içeren bakışlarla anlatırsan unutma bir gün sana da aynen öyle geri dönecektir o bakışlar.. *
milletin asıl karınağrısı olan bu şekilci, çok büyük sıkıntı varmış gibi kurgular dayatıp 'toplum huzurunu boğan', can sıkıcı, tektipçi ve komik derecede bağnaz kanal'a verilmiş, ki bunu beyni çalışan ve vicdan sahibi herkes rahatlıkla algılayabilecektir, en sağlam ve en gerçekçi 'ayar' yine bu 'kanalın' * içinde gizli...
http://www.kanalturk.com.tr/kerimcan/noyan.php
ülkemizde yaşadığımız çarpıklıkları, başka kanalların sansürlediği bazı hadiseleri, net bir şekilde sunan kanal. bazı kesimler tarafından beğenilmemesi gayet normaldir, zaten onlara beğendirmek gibi bir kaygıları da yoktur. bir taraf cumhuriyete karşı oluşan tehlikeleri işaret ederken, diğer taraf bu bahsedilen tehlikeleri meydana getirir. bu şekilde devam etmesi gereken bir kanaldır. mustafa kemal atatürk'ün bir sözü ile konuyu bağlayalım;
- cumhuriyeti bizler kurduk, sizler koruyacaksınız.
(bkz: kanal chp)
(bkz: chp tv)
10 kasımda yemek programında atatürk'ün sevdiği yemek diye kuru fasulye tarifi vermiş ve stüdyoda da yapmışlardır. kendilerini bu son derece laik tepkiden dolayı kutluyoruz . hava durumunda atatürk'ün sevdiği bölgelerin hava durumunu, spor haberlerinde sadece atatürk'ün tuttuğu takımın haberlerini vermelerini öneriyor laik cumhuriyete sahip çıkan bu hassasiyetlerine şapka çıkartıyoruz! aferin size
artık chp'nin emrinde olan kanal her ne kadar kendisi bunu inkar etsede

zaman gazetesi muhabirinin açıklaması dikkat çekici:

Kanaltürk Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Özkan Televizyonum CHP'nin emrinde" ifadesini kullanmadığını söylüyor. Gazetecilerin çok yakından takip ettiği Süperpoligona yapılmış bu açıklamayı görünce yadırgadım. Konuşma CHP gençlik kollarının programında yapıldı. Gazetecilerin çok fazla ilgi göstermediği programda Kanaltürk kamerası çekim yapıyordu. Bir de Zaman muhabiri olarak ben vardım. Konuşmaların hepsini kaydettim. Hala kayıtlarımda saklı. CHP programının 1 saat 35. dakikasında kayıtlarıma giren bilgiler şöyle:

Soru: Erken seçim olabilir gibi tartışmalar var. Bu seçimde CHP iktidara gelir mi? Yoksa anamızı alıp gidecek miyiz? Ne yapacağız?

Tuncay Özkan: Ben bu soruyu size soruyorum. Siz CHP Gençlik Kollarına mı üyesiniz. Allah aşkınıza buradan çıktığınızda evinize gittiğinizde adam geldi ne güzel bizi güldürdü lan birazcık da tombikmiş televizyondaki gibi değilmiş konuşmaları yerine şunu yapın. Bu adam bize dedi ki iktidar muhakkak CHPnin olmalı.

Soru: Siz bunu görüyor musunuz CHPde?

Tuncay Özkan: Ben görmesem niye geleyim buraya. Televizyonum CHP’nin emrinde. Ben niye televizyonumu CHPnin emrine koyayım bunu görmesem.”

Salonda alkış sesleri..

http://www.hypertv.web.tr...ge=204&habernum=11206
iğrenç , berbat , kötü ötesi kötü bir kanal.
(bkz: yalaka kanalların kralı kanalturk)