bugün

görsel
işsizlik rekorları kırılırken mal mal baksam daha mı iyi?

Benim için 1 kişinin bile iş gücü sahibi yapılması, kanal istanbul’dan kıymetlidir.
bak güzel kardeşim,
bak sana kardeşim diye hitap ediyorum çünkü bizim oralarda birine dayak atmadan önce böyle hitap ederiz ben 34 yaşında 2 çocuk babası bi memurum 2 kuruş para için belediyede veznedarlık yapıyorum akşamları hanım dırdırından çocuk gürültüsünden kaçmak için buraya giriyorum ve ne zaman gibik bi başlık görsem arkasında sen çıkıyosun. seni takip etmeye başladım bu yüzden iki kere işe gidemedim müdürümden azar yedim ve durumu ofisteki memurlara anlattım onlarda çok sinirlendi. ofisten hilminin pazarcı tanıdıklarına adminlerden aldığım ev adresini verdim şimdi sen düşün güzel kardeşim.
Kansız bir vatan haininden özenilerek kurulmuş mal cümlesi. O kansız şimdi içerde.
boğaz gemi geçişinde artış olmuyor. "boğaziçinin kapasitesi sınırsız da değilmiş, neden boğaziçiymiş çünkü çanakkale boğazı daha ferahmış" zartmış zurtmuş yalan bunlar. çoluğu çocuğu kandırın o zırvalarınızla.

https://odatv.com/gelecek...iyac-var-mi-09121910.html

istanbul Boğazı’ndan geçen gemi sayısı; yıllara göre

2007: 56.606 gemi geçmiş, bunlardan 10.054 adeti petrol, sıvılaştırılmış doğalgaz vb. tankerler,
2013: 46.532gemi geçmiş, bunlardan 9.006 adeti petrol, sıvılaştırılmış doğalgaz vb. tankerler,
2017: 42.978gemi geçmiş, bunlardan 8.832 adeti petrol, sıvılaştırılmış doğalgaz vb. tankerler,
2018: 41.103gemi geçmiş, bunlardan 8.587 adeti petrol, sıvılaştırılmış doğalgaz vb. tankerler.

2018’in ilk dokuz ayı ile 2019’un ilk dokuz ayını mukayese edildiğinde ise;
2018: 33.936 gemi,
2019: 30.352 gemidir.
sahi sizin eğitim seviyeniz ve alanınız nedir? 7-24 internet trollüğü yapmaktan, türkiye'nin başına gelecek her musibete "ho ho ne güzel oluyor" demekten başka? ikamet ettiğiniz ülke neresidir? o kanalın bedeli 70 milyar lira diye geçiyor. markete gittiğimde 100 gramlık şey 90 grama düşmüş. 40 gramlık şey 32 grama düşmüş. böyle ambalaj oyunlarıyla milletini aldatmakla hangi ülke zengin olmuş?
"Bütün dünyada alt sınıfların öfkesi, onları ezen sisteme değil, okumuş yazmış orta sınıfa ve onun siyasi temsilcilerine yöneliyor. Demokrasiye en çok ihtiyacı olanlar, demokrasi için en çok mücadele verenleri demokrasiyi kullanarak cezalandırıyor. Popülizm dedikleri bu."

twitırdan alıntıdır. buraya bırakalım bunu.
geçen gemi tonajının arttığını "torunlarımızzzzza boğaz kalmayacak" iddiasını ortaya atan kişinin ispatlaması lazım. sonuçta 70 milyar masraflı bir projeymiş. boğazda tankerler/şilepler bir gemi kuyruğu oluyorda mı ben görmüyorum, 20 yıl önce neyse o. "efendim adet artmıyor ama tonaj artıyormış", sanki 10 yıl önce petrolü takalar geçiriyordu. geçen petrolün de düşmesi beklenir, son 10 yılda bir sürü yeni petrol/doğalgaz hattı açıldı.
görsel
hodri meydan, varsa o götü yiyecek yiğit yaptırsında görelim.
yine ülkeyi kalkındıracak bir proje ve yine aynı kesim ...
Göreceğiz koçum genelde mal mal kimin baktığını biliyoruz..
Şu Türkçeyi bir öğrenemediniz. Önce Türkçeyi bir öğren bakalım. Sonra bakarız Kanal istanbul yapılacak mı, yapılmayacak mı diye.

(bkz: de ayrı)
Kanal istanbul yapılmayacak sen de yine rezil olacaksın.
Tabi o güne kadar 50 tane nick değiştirirsin ama biz sana yine hatırlatırız.
Saray yapılırken de baktık. Şimdi elektrik su faturasını ödüyoruz.
Kanal istanbul yapılıp bir felaket olduğunda istemeyenler haklı çıkacak ve sizde öyle bakacaksınız.
görsel
cuhapeliler isyan etse de kuru
gürültüden ibaret olması
mevzusudur. gerçekten çok yazık..
görsel
yabılamadı.
(bir iyesta başlığı fakat tüymüş)