1. 1.
    kanal istanbul'un hayata gecmemesi icin adeta canhiras bir sekilde efor sarf edenlere karsi sarf edilmesi gereken soz obegi. simdi tekrar ediyoruz dostlar, hadi hep birlikte; "kanal istanbul yapilacak sende mal mal bakacaksin" mal mal, ho hahaha!
    8 -31 ... iyesta sert
  2. 2.
    kanal istanbul yapılacak sende mal mal bakacaksın
    18 -8 ... turkmen begi
  3. 3.
    it ürür kervan yürür.
    9 -10 ... desifreleyici
  4. 4.
    işsizlik rekorları kırılırken mal mal baksam daha mı iyi?

Benim için 1 kişinin bile iş gücü sahibi yapılması, kanal istanbul’dan kıymetlidir.
    10 -2 ... mavi huydur bizde
  5. 5.
    bak güzel kardeşim,
    bak sana kardeşim diye hitap ediyorum çünkü bizim oralarda birine dayak atmadan önce böyle hitap ederiz ben 34 yaşında 2 çocuk babası bi memurum 2 kuruş para için belediyede veznedarlık yapıyorum akşamları hanım dırdırından çocuk gürültüsünden kaçmak için buraya giriyorum ve ne zaman gibik bi başlık görsem arkasında sen çıkıyosun. seni takip etmeye başladım bu yüzden iki kere işe gidemedim müdürümden azar yedim ve durumu ofisteki memurlara anlattım onlarda çok sinirlendi. ofisten hilminin pazarcı tanıdıklarına adminlerden aldığım ev adresini verdim şimdi sen düşün güzel kardeşim.
    11 -4 ... alevalanpinokyo
  6. 6.
    Ülke satılırken, batarken, parçalanırken mal mal bakan yazar beyanı.
    5 -2 ... girabic peter
  7. 7.
    Zekası düşük çomar beyanı.
    10 -2 ... gerukfahri
  8. 8.
    Kansız bir vatan haininden özenilerek kurulmuş mal cümlesi. O kansız şimdi içerde.
    5 ... serdarsl06
  9. 9.
    Aynen öyle. Bunun daha kötüsü de var, senin değil ancak torunlarının görmesi.

Çünkü Boğaziçinin kapasitesi sınırsız da değil, sonsuz da değil. E e peki Çanakkale boğazı diyecek olanlar için, istanbul boğazı daha dar, daha riskli, daha öncelikli.
    3 ... tea man
  10. 10.
    Senin doğalgaz faturasına, maaşına, çocuklarının okul masrafına, et fiyatına baktığın gibi mi? Salak! Kanal istanbul senin gibi fakirler kazansın diye yapılmıyor. Ha belki de orada arsan vardır bilemem. Ama benim yok. O yüzden o kanalı senin götüne sokarım. Sen zengin olacaksın diye bu ülkenin ekonomisinin anasını sikemezsin, milyonlarca insanı fakirliğe terk edemezsin. Zaten inşaat sektörünüz elinizde patladı, siz rant kazanacaksınız diye ekonomik krize girdik. Hadi bul para da yap bakalım. Andaval. Parayı nereden bulacaksın? Daha ekonominin e'sinden anlamaz gelir burada sözcük sıçar. Sen önce ülkenin borçlarını kapat, memurunun maaşını öde, ülkene döviz sok, bankalarının batık kredilerini, ithalat ve yatırım yapamayan sanayicini kurtar. Devletinin istatistiklerine bak da ekonominin halini gör. Yüzde 45 asgari ücretle yaşıyor. Yoksulluk sınırı 7100 lira. Gençlerin yüzde 25'i işsiz. Gerizekalı cahil embesil seni. Ekonomi senin o dar kafana girmez, ekonomi kitabını senin götüne sokmak lazım. Sıçtınız ülkenin içine be sıçtınız. Kendiniz gibi düşünmeyen herkesi düşman sandınız. Hala gelmiş daha konuşuyor.
    4 -3 ... anambunelan