1. 1.
  Edit: aktroller eksiliyor.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159161/+
  Neden kimsenin olayın bu yönü hakkında fikir beyan etmediğini merak ettiğim detaydır. Şimdi halihazırda doğal olarak bir tane kanal (boğaz) var zaten. Diğer taraf da kazılınca ne olacak tahmin eden var mı? Bildiniz, ortadaki parçayı tutan bir yer olmadığı için sağa sola sürüklenecek. O zaman da ne olacak, al sana koskocaman şehir büyüklüğünde bir adet boğaz. Sürüklenen parça belki çapraz dönecek ve kanalı komple tıkayacak. Sonra ne mi olacak, Gemiler geçemediği için montrö krizi ve belki de bm Türkiye'ye savaş ilan edecek.

  Bir diğer sorun ise başıboş yüzen parçanın kıyılara çarpıp hasar vermesi.

  Özetlemek gerekirse Kanal istanbul projesi ülkemizin menfaati açısından derhal iptal edilmelidir.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159161/+
  4 -8 ... kiloludiyetisyen
 2. 2.
  Oha kardeş bunu tek başına mı düşündün?
  4 -1 ... garavel ustaa
 3. 3.
  Bu çocuk okur,kafa zehir gibi.
  Varank reis.
  4 -3 ... aboskal
 4. 4.
  Benim korkum o parçayı abd'nin tutması sonra da "buraya vatikan gibi bir statü verin" diye bizi köşeye sıkıştırması. Yoksa illa tutarız biz o ortadaki parçayı... ne yalan söyleyeyim bu proje benim hiç hoşuma gitmiyor.. şu nedenlerle:

  - muhalefet lideri atıp tutuyor, gelenleri cezalandırırız, şunu bunu yaparız, diye.. bu da yatırımcıyı kaçırır, iş bir veya iki gönüllüden birine verilir, orada da rekabet olmaz.
  - montrö konusu bi kadar gündemdeyse bu tek proje değildir, illa gelibolu'nun da ada olması gerekir.. esas düşündüğüm bu...
  - proje kamuoyunda hiç tartışılmıyor, fikir beyan edilmesine dahi müsade edilmiyor... bu da konuyu aşırı politize ediyor ki, burada ülkesini seven bir vatandaş olarak diyorum ki, gezi gibi bir kıyamet kopması ihtimaline izin verilmemeli...
  - dediğim gibi olayın montrö boyutu varsa ve olacaksa, bu proje karadeniz'e istersen uçak gemisi sok, demektir. Bu ds bizim müttefik çeşitliliği algımızı yerle bir eder. Kendimizi batının tasmalı hayvanı yaparız.
  - hangi parayla yaptığımızı anlamadığım bir proje. Madem Bu kadar paramız var da, tuik enflasyon rakamları hariç neden her sey %25-35 zam görüyor.
  - yok efendim kaynak "bi kuruş harcamadan yap işlet devret" sistemiyse, neredeymiş o bi kuruş harcamadan yapılan projeler... neden afyon ve kütahya havaalanlarına toplam 3 milyon kişi yıllık geçiş ücreti veriyoruz? Neden otoyollarda km başı 1 lira ücret var?
  - Ayrıca yap islet yapılacaksa, bu kadsr stratejik bir şeyi kimin işletmesi düşünülüyor? Neden suveyş kanal şirketi gibi bir oluşumla halka kanal bonosu satışı yapılarak projenin kısmen ya da tamamen milli, halkın ortak olduğu, ama bonoların da yabancılar tarafından toplanamayacağı bir sistem geliştirilmiyor?
  - ve dediğim gibi, neden haritaya baktığımda bir patrikhane devleti görüyorum da, kimse " patrikhane burada olacak diye bir şart yok, istanbul dışında bir yere taşıyalım biz bunu" demiyor? Madem lozan'ın her şeyine karşı bir duruş var, patrikhanenin karşılığı yunanistan'da yok. Neden önce içimizdeki bu çıbandan kurtulmuyor, en azından başka bir yere taşımıyoruz? Benim bu konuda ciddi şüphem var. Biz illa ki, patrikhane'yi burada tutmak zorundaysak, etrafindaki her şeyi müslümanlaştıralım, diyaneti komple tarihi yarımadaya taşıyalım, yani bir şeyler yapalım da, bu ayrılan adacık üzerinde bir hak iddiası olamasın. Aynı şey özellikle başta heybeliada ve prens adaları dahil tüm adalarda da yapılmalı.. bu milli bir projeyse, ben boşuna kuruntu yapıyorsam, istanbul'un 600 yıldır müslümanlaşamayan bölgelerini artık müslümanlaştıralım.
  2 ... katalin
 5. 5.
  Bu zeki arkadaşa sormak lazım Avustralya kıtası nasıl duruyor yerinde veya Afrika kıtası

  Kafalar kıyak.
  1 ... blackmen
 6. 6.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159180/+
  Bir gece ansızın solcu mücahitler ile birlikte arada kalan o parçayı Marmara Denizi tarafından belirli aralıklarla teknelere bağlayıp çeke çeke izmir'e taşıyacağız. Marmara adası ve Çanakkale boğazından geçerken sığmayacak büyük ihtimalle ama onada çözüm ürettik. Bu işaretlenen yerlerden geçerken organize olup hep beraber adayı havaya kaldıracağız öyle geçireceğiz. Çanakkaleyi geçince işimiz rahat, süzülerek izmir e varacağız. izmire bağlı bir ada olacak istanbul un bu parçası. Adını henüz düşünmedim ona taşıyınca karar veririz.
  3 ... sakinsaki
 7. 7.
  ihanet resmen cinayettir.
  3 ... camdancamacamaktaranadam
 8. 8.
  abi yapılan köprüler ile sağdan ve soldan gerdirecekler adayı. hiçbir yere kımıldayamaz kerata.
  2 ... pillars of creation
 9. 9.
  Ne kadar cahilce bir başlık. Gerçekten koca kara parçasının suda yüzerek dağılacağını mı zannediyorsun yazık kafana.
  1 -2 ... abuzer komurcu
 10. 10.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159191/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159192/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159194/+

  Neresi daha iyi olurdu.
  3 ... barfus